image_pdfimage_print

Uczniowie klasy III b tworzą grę

W sobotę po raz trzeci rozpoczął się Code Week Polska, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. W to wielkie święto związane z programowaniem włączyli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej.

Pierwsze zmagania z programowaniem trzecioklasiści podjęli już we wtorek – 6.10.2015 r., kiedy to godzinę zajęć komputerowych wypełniliśmy kodowaniem z Angry Birds, Zombies i Scrat. Pełni zapału i entuzjazmu uczniowie kontynuowali swoje zmagania z Anną i Elsa – bohaterkami filmowej „Krainy Lodu”.

Dziś, w poniedziałek 12.10.2015 r., trzej trzecioklasiści uczestniczyli w Godzinie Kodowania z  Flappy Bird. Chłopcy ochoczo przystąpili do wykonywania kolejnych zadań. Bazując na wcześniejszych doświadczeniach z programowaniem, stworzyli trzy niepowtarzalne gry komputerowe. Dlaczego niepowtarzalne? Bo każdy z chłopców włożył wiele wysiłku, wybierając postać, miejsce akcji oraz dobierając pozostałe elementy, które sprawiły, że gra stała się interesująca i wciągająca. Filip, Dominik i Ramin chętnie testowali i udoskonalali swoje dzieła. Nikt na nikogo się nie obrażał. Każda wskazówka była bardzo cenna.

Chłopcy zaprosili na Godzinę Kodowania pierwszoklasistę. Mikołaj świetnie sobie poradził z nowym wyzwaniem. Starsi koledzy chętnie mu pomagali.

Na koniec zajęć każdy uczestnik tej wydatkowej „komputerowej przygody” otrzymał certyfikat ukończenia Godziny Kodowania i wykazania się zrozumieniem podstaw informatyki.

Dla uczniów z klasy III b to nie koniec przygody z programowaniem. Od wtorku uczestniczyć będą w zajęciach koła komputerowego.

Anna Piekarska