KOLOROWY DZIEŃ…

image_pdfimage_print

W piątek 27 marca 2015 roku dzieci z Kasztanowej Krainy odwiedziły salę zabaw „Acapulco” w galerii Nova Park w Gorzowie Wlkp.

 

   Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że współczesnym małym dzieciom coraz częściej towarzyszą sytuacje trudne, lęki i problemy emocjonalne związane z wymaganiami i oczekiwaniami dorosłych wobec nich. Ten stan rzeczy nasze przedszkole stara się złagodzić lub całkowicie zmienić. Dlatego też realizujemy innowacje pedagogiczne, ciekawe programy edukacyjno-wychowawcze. Szczególna wrażliwość małego dziecka sprawia, że chłonie ono obrazy, kształty, barwy, zapachy i dźwięki w sposób niezwykle intensywny. Dlatego też jedną z takich innowacji jest stosowanie metody daltońskiej, która m.in. wykorzystuje kolory przy utrwalaniu dni tygodnia.

   Piątek 27 marca 2015 roku był upragnionym przez Grupę Motylki „ żółtym dniem”. Główną atrakcją był pobyt w sali zabaw „Acapulco” w galerii Nova Park w Gorzowie Wlkp. Na miejscu gości z Kasztanowej Krainy zachwycił niesamowicie barwny wystrój nawiązujący do bajek Disneya. Zabawy było co nie miara: zjeżdżalnie, tory przeszkód, suchy basen, tor samochodowy, trampolina, boisko do gry w piłkę, karuzela. Na ten dzień dzieci czekały również inne atrakcje: malowanie tatuaży, zabawa z Kubusiem Puchatkiem i dyskoteka. Po zabawie w sali (3 godziny szaleństwa i zero zmęczenia) dzieci zjadły  pizzę, która okazała się dla nich bardzo wytwornym daniem.  Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
    Bardzo dziękujemy za pomoc  Rodzicom  oraz sponsorom:  Marzenie Pacan oraz Marcie Kucharyk.