KOMISJA EUROPEJSKA DOCENIA „NOWINKĘ” PODWÓJNIE!

image_pdfimage_print

Komisja Europejska dofinansuje projekty, w których uczestniczyć będą tancerze zespołu NOWINKA.

 

Niedawno otrzymaliśmy wiadomość z Komisji Europejskiej o dofinansowaniu międzynarodowego projektu „DANCE – MY CHANCE”, w którym weźmie udział 52 tancerzy Zespołu Tanecznego „NOWINKA” oraz Tanecznej Skupiny „GOONIES” ze Słowacji. Głównymi tematami realizowanego przedsięwzięcia będzie rozbudzanie ambicji życiowych, edukacyjnych, samodzielnego myślenia i zaufania do własnej oceny rzeczywistości oraz rozwijanie umiejętności życia w grupie i szerszej społeczności. Międzynarodowa wymiana trwać będzie 11 dni i realizowana będzie w dniach 6 – 16 sierpnia 2013r. w nadmorskiej miejscowości Pogorzelica. Kwota dofinansowania jaką otrzymała „NOWINKA” z Komisji Europejskiej w ramach „Youth In Action Programme” wynosi 18.294 EURO.

Radość tancerzy była ogromna gdy dowiedzieliśmy się, że to nie koniec miłych wiadomości z Brukseli. Komisja Europejska dofinansowała kolejną wymianę międzynarodową autorstwa skwierzynian.

Projekt „DANCESHIP”, w którym weźmie udział 48 tancerzy ze Skwierzyny i Trencina dofinansowany został w kwocie 19.250 EURO. Realizowany będzie na Słowacji w miejscowości Puchov w dniach 17- 28 lipca 2013r. Tym razem tematami przewodnimi przedsięwzięcia będzie kształtowanie umiejętności współzawodnictwa poprzez popularyzację walorów tanecznych i wychowawczych oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z młodzieżą. Dofinansowanie odbywać się będzie również w ramach „Youth In Action Programme”.

Autorami nagrodzonych grantami projektów po raz kolejny są przedstawiciele Zespołu „NOWINKA”- Manuela Mamys – Kierownik Artystyczny Zespołu oraz Przemysław Uss – Manager Zespołu. Jak mówią opiekunowie „NOWINKI” dzięki realizacji projektów edukacji pozaformalnej skierowanych do młodzieży zapewniają one funkcjonowanie Zespołu. Młodzież może wymieniać się doświadczeniami nie tylko w kraju ale i doskonalić swoje umiejętności na szczeblach międzynarodowych. Pomaga to przede wszystkim w rozwoju młodzieży, gdyż dofinansowania jakie otrzymuje Zespół z instytucji publicznych starcza jedynie na podstawową działalność i jest to kropla w morzu potrzeb przy 120 tancerzach uczestniczących w zajęciach.

Wartość obydwóch projektów opiewa na łączną kwotę prawie 38.000 EURO i jest przeznaczona tylko i wyłącznie na dwie międzynarodowe wymiany trwające po 11 dni.

 

 Przemysław Uss