KOMUNIKAT POLICJI

image_pdfimage_print

Uwaga na oszustów.

Podaje się za pracownika szpitala w Międzyrzeczu i prosi o datki na rzecz oddziału dziecięcego. Policjanci ustalili, że Prezes szpitala nic nie wie o takich działaniach i zaprzecza, aby była organizowana jakakolwiek zbiórka pieniędzy. Policjanci proszą o zgłaszanie się pokrzywdzonych. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu ustalili, że nieznany mężczyzna, podający się za pracownika szpitala w Międzyrzeczu dzwoni do losowych osób z powiatu międzyrzeckiego pod pretekstem zbiórki pieniędzy na oddział dziecięcy. Oszust oferuje w zamian za wpłatę pieniędzy bonifikatę w postaci dyplomu- podziękowania. Policjanci dotarli już do jednej pokrzywdzonej, która wpłaciła na jego konto pieniądze.

Policjanci kontaktowali się w tej sprawie z Prezesem Szpitala Międzyrzeckiego oraz Ordynatorem Oddziału Dziecięcego, którzy poinformowali ich, że nic nie wiedzą o takich działaniach i zaprzeczają, aby była organizowana jakakolwiek zbiórka pieniędzy.

Policjanci proszą o rozwagę i nie przelewanie środków pieniężnych na konto oszusta oraz o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu pokrzywdzonych, którzy dokonali już wpłat.

Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu mieści się przy ul. Świętych Pięciu Braci Międzyrzeckich 1, tel. 95 74270 11 lub 12.

Policjanci są już na tropie oszusta.