KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ I ZESPOŁU „NOWINKA”

image_pdfimage_print

W dniu 13.12.2013r. w CH NOVA PARK w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wspólny koncert dla mieszkańców naszego regionu w wykonaniu gwiazdy estrady dziecięcej- Majki Jeżowskiej oraz Zespołu Tanecznego „NOWINKA” z Przytocznej oraz Skwierzyny.

 

KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ I ZESPOŁU „NOWINKA”

   W dniu 13.12.2013r. w CH NOVA PARK w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wspólny koncert dla mieszkańców naszego regionu w wykonaniu gwiazdy estrady dziecięcej- Majki Jeżowskiej oraz Zespołu Tanecznego „NOWINKA” z Przytocznej oraz Skwierzyny.

   „NOWINKA” współpracuje już z Majką Jeżowską ponad 17 lat i jak zapewnia artystka na tym nie koniec. Zespół towarzyszy gwieździe podczas ważnych wydarzeń kulturalnych w całej Polsce. Dzięki udziałowi w koncertach dzieci i młodzież poznała wielu wspaniałych artystów.

   Podczas świątecznego koncertu w Gorzowie Wielkopolskim w rytm melodii do piosenek Majki zaprezentowały się wszystkie grupy Zespołu Tanecznego „NOWINKA” ze Skwierzyny i Przytocznej. Łącznie ponad 140 dzieci i młodzieży w biało- czerwonych czapeczkach mikołajkowych. Dla niektórych z nich był to pierwszy występ u boku naszej wspaniałej piosenkarki, która stwierdziła, iż z taką wspaniałą i liczną grupą nie miała dotąd możliwości wystąpić.

   Publiczność zgromadzona w galerii gromkimi brawami oklaskiwała naszych artystów. Nie obyło się również bez podziękowań, autografów oraz wspólnych zdjęć.

   Jak twierdzi instruktorka i choreograf a zarazem Kierownik Artystyczny Zespołu Manuela Mamys- Dzieci na zawsze zapamiętają ten wspaniały i radosny koncert z Majką Jeżowską ponieważ był on dla nich nie tylko zwykłym występem w tym magicznym świątecznym okresie ale również pokazem gdzie mogli zaprezentować swoje taneczne możliwości przed wieloma mieszkańcami naszego województwa.

   Zespół Taneczny „NOWINKA” składa serdeczne podziękowania za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu dla Wójta Gminy Przytoczna- Pana Bartłomieja Kucharyka oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury-  Pana Piotra Barskiego, bez których pomocy występ nie byłby możliwy. Dzięki wsparciu jakie zawsze otrzymuje „NOWINKA” od gminy Przytoczna, nie był by możliwy dalszy rozwój naszych wspaniałych adeptów tańca.

   Kadra oraz tancerze Zespołu składają również podziękowania dla nieocenionej pomocy rodziców, dzięki którym mogli dotrzeć na miejsce przedsięwzięcia.

   Relację i komentarze z koncertu można obejrzeć w programie „Kalejdoskop” TVP Gorzów Wielkopolski pod linkiem:

http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/kultura-rozrywka-i-religia/kalejdoskop/wideo/16122013-cz-4-goscie-elwira-mierzejewska-aurelia-mierzejewska/13344785

   Tuż po wspaniałym widowisku Majka Jeżowska zapewniła wszystkich tancerzy, że spotkają się po raz kolejny. Tym razem okazją będą „Dni Przytocznej”, w których piosenkarka wraz z Zespołem „NOWINKA” weźmie udział.

źródło: Przemysław Uss