KONKURS JĘZYKOWY ALBUS 2014

image_pdfimage_print

9 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej odbył się konkurs ALBUS 2014 z języków obcych. 

 

   9 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej odbył się konkurs ALBUS 2014 z języków obcych. Po wielotygodniowych przygotowaniach w czasie dodatkowych zajęć, uczniowie o szczególnych zdolnościach językowych zmierzyli się z długo oczekiwanymi testami.

   Ośmioro uczniów z klas IV i V przystąpiło do konkursu z języka angielskiego. Spośród prawie trzech tysięcy uczestników z całej Polski w każdej z grup wiekowych uczeń klasy IVa Wojciech Śmigiel zajął jedenaste miejsce i otrzymał dyplom wyróżnienia. Gratulujemy takiego wyniku drogi czwartoklasisto!

   W konkursie z języka niemieckiego wzięło udział sześcioro uczniów z klas VI. Dyplom wyróżnienia otrzymała uczennica klasy VIb Martyna Kąkol, a zaszczytne dziesiąte miejsce i tytuł laureata wywalczył uczeń tej samej klasy Michał Śmigiel. Serdeczne gratulacje!

   Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy uczestnicy osiągnęli dobre wyniki i godnie reprezentowali naszą szkołę w starciu na poziomie krajowym. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do dalszej współpracy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.


Maria Andrusieczko,
Natalia Baran