KONKURS „LADY D”

image_pdfimage_print

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Krystyny Sibińskiej organizuje lubuską edycję konkursu „Lady D”.

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Krystyny Sibińskiej we współpracy z Oddziałem Lubuskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizuje lubuską edycję konkursu „Lady D”.

Konkurs organizowany jest od 2002 roku przez Parlament Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Parlamentarną Grupę Kobiet, w której mam przyjemność pracować. Skrót „Lady D” w jego nazwie pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled – Dama Niepełnosprawna.  Jego celem jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw.

Kandydatki muszą być mieszkankami województwa lubuskiego i nie mogą być laureatkami wcześniejszych edycji konkursu. Laureatki zostaną wybrane przez kapitułę w pięciu kategoriach, a następnie przejdą do kolejnego etapu na szczeblu krajowym.

Konkurs obejmuje następne kategorie:

  • „Dobry Start” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 do 26 działających w różnych obszarach życia społecznego;
  • „Kultura i Sztuka” – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki;
  • „Sport” – kategoria dla kobiet działających w obszarze sportu;
  • „Życie Społeczne” – kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych;
  • „Życie Zawodowe” – kategorii dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.

W związku z powyższym zapraszamy serdecznie do zgłaszania kandydatek do udziału w konkursie „Lady D”.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.krystynasibinska.pl oraz w siedzibie organizatorów.

                                                             

Z poważaniem

/-/ Krystyna Sibińska