KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR”

image_pdfimage_print

W czwartek 20 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się XXIII Edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”

 

   W czwartek 20 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się XXIII Edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Jego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a opiekunem Uniwersytet Toruński im. Mikołaja Kopernika. W konkursie uczestniczyło 33 uczniów naszej szkoły. W kategorii „Maluch” udział wzięło 21 uczniów z klas trzecich i czwartych, a w kategorii „Benjamin” 12 uczniów z klas piątych i szóstych. Konkurs wymagał od uczniów kreatywności, spostrzegawczości i dużej wiedzy. Uczniowie musieli w bardzo krótkim czasie rozwiązać od 28 do 30 zadań. Był to dla uczestników konkursu nie lada wyczyn.

   Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów i życzymy im sukcesów!

Hanna Urbanek