BAJKOWA KRAINA W LUBIKOWIE

image_pdfimage_print

Dzięki inicjatywie Pani Joanny Baranowskiej i wielu ludzi dobrego serca, świetlica wiejska w Lubikowie, zamieniła się w Krainę Bajek.

 

     Z całą pewnością można stwierdzić, że to kolejna inicjatywa Pani Joanny Baranowskiej, która przyniosła dzieciom trudną do opisania radość. Za swoją dotychczasową pracę na rzecz lokalnej społeczności i OGROMNE SERCE, Pani Asia została odznaczona tytułem: SPOŁECZNIKA ROKU 2013. Jak pokazuje dzisiejszy przykład Lubikowa, nie spoczęła na laurach i nadal chce pomagać najmłodszym, dawać im cząstkę siebie, którą w tym przypadku i bez żadnej przesady można nazwać: miłością, dobrocią i chęcią dawania szczęścia innym ludziom.

     Ale zacznijmy od początku. Któregoś wrześniowego dnia, Pani Joannie urodził się  pomysł wykorzystania nieużywanych pomieszczeń świetlicy wiejskiej i zrobienia tam kącika zabaw dla dzieci. Miało być szybko, skromnie, ale wyszło jak zawsze: z ogromnym rozmachem i pełnym profesjonalizmem w każdym szczególe. Pomysłodawczyni, podzieliła się swoją koncepcją z Panią sołtys Zofią Maciąg i jej mężem, a jednocześnie radnym Waldemarem Maciągiem. Od tej chwili ruszyła lawina i wir remontów. Dzięki symbolicznemu wsparciu pomysłu przez władze gminy, można było zagospodarować dwa, a nie jak wcześniej planowano jedno pomieszczenie. W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste otwarcie nowego, malowniczego miejsca dla dzieci. Wójt gminy i zaproszeni goście podziękowali pomysłodawczyni i wszystkim mieszkańcom sołectwa, którzy zaangażowali się w prace remontowe i porządkowe. Bartłomiej Kucharyk podkreślił ogromne zaangażowanie Joanny Baranowskiej w tworzenie tego miejsca. Zwrócił również uwagę na fakt, że Pani Asia osobiście zadbała o każdy szczegół, każdy detal wyposażenia i udekorowania tego miejsca. Chęcią dawania cząstki siebie dzieciom, Pani Joanna zaraziła również innych darczyńców, którzy pomogli w remoncie i doposażeniu tej malowniczej krainy.

Są nimi:

Dariusz Maciński Prezes WOODWASTE

Mariusz Szczęsny Prezes MIB-POL

Marek Żłobicki właściciel Firmy MARK

Jarek Jakubowski i Wiesław Kujawa Firma RAITECH

Pani Barbara Kaczmarek

Pan Andrzej Komasa

właściciel Firmy RIVER.

 

Gratulujemy pomysłu, realizacji celu, a w imieniu dzieci i obecnego na dzisiejszej uroczystości Św. Mikołaja mówimy z serca DZIĘKUJEMY!!!!