KRAJOWE MISTRZOSTWA INTERNATIONAL DANCE ORGANIZATION

image_pdfimage_print

W Szczecinie odbywały się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization, w których brały udział najlepsze zespoły taneczne z całego kraju. Wśród nich znalazła się również reprezentacja Zespołu Tanecznego „NOWINKA”.

 

Podczas jednego z weekend’ów w Szczecinie odbywały się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization w stylach tanecznych: Disco Dance, Disco Freestyle oraz Street Dance Show. Były to eliminacje do Mistrzostw Eurpy i Świata, w których brały udział najlepsze zespoły taneczne z całego kraju. Wśród nich znalazła się również reprezentacja Zespołu Tanecznego „NOWINKA”.

Pierwszy dzień zmagań zaczął się od przyjazdu wszystkich formacji tanecznych i ich rejestracji. Tuz po godzinie 10:00 sędzia główny Mistrzostw Polski Pan Zbigniew Zasada przywitał wszystkich tancerzy i życzył powodzenia.

W tym dniu w kategorii Disco Dance mini formacji powyżej lat 16 Zespół „NOWINKA” uplasował się na 8 miejscu. Również 8 miejsce w Finale w tej samej kategorii wiekowej solo mężczyzn zdobył Hubert Olejniczak. Disco Dance duety były bardzo zaciętą kategorią. Wystartowały w niej Aurelia Mierzejewska i Karolina Zabrocka, które po szeregu rund eliminacyjnych ostatecznie zajęły 6 miejsce w finale.

Jak się później okazało sobota była dla naszego Zespołu tylko rozgrzewką w walce o najwyższe laury. W tym dniu mogliśmy podziwiać koronną kategorię Zespołu „NOWINKA” a mianowicie Disco Freestyle. Wystartowała w nich trójka naszych tancerzy. Aurelia Mierzejewska (12-15 lat), Karolina Zabrocka w solo kobiet pow. 16 lat i Karol Frąckowiak w solo mężczyzn pow. 16 lat.

Po zaciętych rundach eliminacyjnych i finałowych pokazach sędziowie ogłosili wyniki. Aurelia Mierzejewska zajęła 6 miejsce w kategorii 12-15 lat. Radość w naszym Zespole była ogromna gdy Karolina Zabrocka pokonała swoją konkurencję i zajęła III miejsce zostając II Vice Mistrzynią Polski w kategorii powyżej 16 roku życia. Tuz po jej kategorii nadszedł czas na ogłoszenie wyników u mężczyzn. Również tutaj „NOWINKA” nie miała sobie równych. I miejsce i tytuł Mistrza Polski wywalczył Karol Frąckowiak.

Street Dance Show (12-15 lat) to kolejna kategoria, w której wystartowała nasza solistka Aurelia Mierzejewska. Przeszła jak burza przez eliminację dostając się do ścisłego finału. W finale zmierzyły się najlepsze tancerki z całego kraju. Jednak i w tej kategorii sędziowie nie mieli złudzeń. Nasza reprezentantka Aurelia Mierzejewska, okazała się najlepsza uzyskując tytuł  Mistrzyni Polski 2013!

Mistrzostwa przebiegły dla naszego zespołu bardzo pomyślnie, kolejny wielki sukces i kolejny tytuły Mistrzów Polski trafiły do tancerzy „NOWINKI”. Naszej reprezentacji udało się wywalczyć dwa mistrzostwa kraju i jedno II vice mistrzostwo oraz szereg miejsc w finale.

Wywalczone lokaty uprawniają naszych solistów do udziału w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbywać się będą w Szwecji. Aurelia, Karol i Karolina będą reprezentować miasto Skwierzyna i kraj również na Mistrzostwach Świata Disco Freestyle w Niemczech. Mistrzostwa Świata Street Dance Show, na które pojedzie Aurelia odbędą się w Czechach.

Warto zauważyć, że tancerze Zespołu „NOWINKA” udowodnili, że nie mają sobie równych. Po raz 30 (trzydziesty)! dostali się do kadry narodowej i będą reprezentować swoje miasto, województwo i Polskę na arenach międzynarodowych.

Tancerze jak i rodzice składają serdeczne podziękowania Kierownikowi Zespołu Tanecznego „NOWINKA”- Manueli Mamys za wspaniałe i konsekwentne przygotowanie młodzieży do udziału w Mistrzostwach Polski.

Przemysław Uss