Z ŻYCIA GIMNAZJUM

image_pdfimage_print

Uczestniczymy w prestiżowym projekcie „Szkoła Współpracy”.

Uczestniczymy w prestiżowym projekcie „Szkoła Współpracy”

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w polskich szkołach nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Do udziału w projekcie zaproszone zostało także nasze gimnazjum. W dniach 30-31 stycznia br. odbyły się pierwsze działania, w których uczestniczyła nasza szkoła. Na warsztaty do Zielonej Góry zaproszeni zostali przedstawiciele:

  1. Nauczycieli: p. Mirosław Romanowski oraz p. Michał Gnybek.
  2. Rodziców: p. Danuta Szczyszyk oraz p. Agnieszka Rzepka.
  3. Uczniów: Patrycja Krutak (2a) oraz Sandra Ren (2a).

Podczas zajęć mieli oni okazję dzielić się swoim doświadczeniem w zakresie budowania pozytywnych relacji pomiędzy tymi trzema środowiskami. Prócz tego wzbogacili się o garść nowych inspiracji oraz pomysłów, które niewątpliwie będą chcieli rozwijać w naszym gimnazjum.

Już wkrótce na terenie naszego gimnazjum czekają nas pierwsze działania. Przeszkolona grupa zorganizuje dwie debaty – wśród uczniów oraz wśród rodziców. Spotkania te będą miały przynieść odpowiedź na pytanie, co możemy zmienić, żeby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w naszym gimnazjum.

źródło: Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej