MAŁA AKADEMIA STRAŻAKA

image_pdfimage_print

W hali sportowej przy Gimnazjum w Przytocznej odbył się Turniej Sportowy Małej Akademii Strażaka.

 

     9 maja br. w hali sportowej przy Gimnazjum w Przytocznej odbył się Turniej Sportowy Małej Akademii Strażaka. Pomysł zorganizowania turnieju zrodził się w ramach współpracy między :  Ewą Szmańdą- w-ce dyrektorem Zespołu Edukacyjnego ds. Przedszkola w Skwierzynie,  Elżbietą Andruszków- dyrektorem Przedszkola Gminnego w Bledzewie i  Zdzisławą Flens- dyrektorem Przedszkola Gminnego Kasztanowa Kraina w Przytocznej.  Podczas Turnieju gościliśmy Michała Kowalewskiego – radnego Powiatu Międzyrzeckiego Naczelnika OSP Skwierzyna, Bartłomieja Kucharyka – Prezesa Zarządu Oddziału OSP Przytoczna  Wójta Gminy Przytoczna, Zbigniewa Kamińskiego- Komendanta Gminnego OSP Skwierzyna, Piotra Wesołowskiego Naczelnika OSP Bledzew, Bogusława Chajduka – Komendanta Gminnego OSP Przytoczna oraz druhów z w/w jednostek oraz najmłodszych wychowanków z Przedszkola Integracyjnego Gromadka Misia Uszatka w Skwierzynie, Przedszkola Gminnego  w Bledzewie i Przedszkola Gminnego Kasztanowa Kraina w Przytocznej.  
    Drużyny  przedszkolne w barwnych strojach, razem ze strażakami uczestniczyli w wielu konkurencjach sportowych m.in. rozwijanie węża na czas, przyciąganie samochodu, znam numer alarmowy, puzzle, tor przeszkód, szybki strażak, bieg z gaśnicą. Uczestnicy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami pokonując przygotowany tor przeszkód.
Dla dzieci wielka atrakcją był Misio Strażak, który przyjechał na turniej rowerem i wspomagał drużyny w pokonywaniu zadań. 
W trakcie turnieju prowadzące- Ewa Ciećwierz i Iwona Estrich kolejno zapraszały przedstawicieli placówek, aby wierszem, piosenką i tańcem podziękowały naszym druhom za ich odwagę, trud i ciężką pracę. 
  Wszystkie dzieci podeszły do zadania bardzo poważnie, dlatego jury postanowiło wszystkim wręczyć dyplomy za pierwsze miejsce. Dzięki pozyskanym przez organizatorów sponsorów, każdy uczestnik, od najmłodszego do najstarszego otrzymał dyplom, medal, słodki upominek, natomiast drużyny przedszkolne i OSP otrzymały pamiątkowe statuetki Małej Akademii Strażaka oraz maskotki  Misio Strażak.
    Każde dziecko mogło założyć hełm i spróbować operowania „sikawką” prądownicy przy hydronetce. Dzieci chętnie wsiadały do wozów, a ubrane w hełmy, przymierzały się do roli strażaka. Ponadto mogliśmy oglądać ekspozycje sprzętu pożarniczego i ratownictwa wodnego.
Nieustające uśmiechy na buziach najmłodszych i popularność, jaką cieszyły się strażackie stanowiska, pokazały, że tego typu impreza plenerowa wnosi wiele radości i zainteresowania.
      Tego typu pokazy uświadamiają wszystkim, jak ważna jest praca strażaka i jak często muszą oni ryzykować własnym życiem i zdrowiem, aby zdążyć z pomocą
poszkodowanym.
Przy okazji składamy wszystkim strażakom Gminy Przytoczna – najlepsze życzenia i wyrazy uznania za niezawodną pracę i ofiarną służbę.

 Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie turnieju i sponsorom.


źródło: Kasztanowa Kraina

foto: UG Przytoczna

          Piotr Jeske

foto: Ksztanowa Kraina