MARSZ WIOSENNY „SZLAKIEM PANI WIOSNY”

image_pdfimage_print

Rok szkolny 2013/2014 Minister Edukacji Narodowej ogłosił „Rokiem Szkoły w Ruchu”.  W ramach realizacji projektu zorganizowano WIOSENNY MARSZ „SZLAKIEM PANI WIOSNY”.

 

        Rok szkolny 2013/2014 Minister Edukacji Narodowej ogłosił „Rokiem Szkoły w Ruchu”.  W ramach Akcji „Ćwiczyć każdy może” Przedszkole Gminne Kasztanowa Kraina zgłosiło swoje uczestnictwo realizując działania w określonych obszarach. Jednym z obszarów tej akcji jest „Aktywny wypoczynek”. Dlatego jako placówka podjęliśmy inicjatywę zorganizowania  w sobotni poranek 29.03.2014 r. „Wiosennego Marszu”, na który zaprosiliśmy dzieci, rodziców, dziadków oraz mieszkańców Gminy Przytoczna w celu zachęcenia do aktywnego spędzenia czasu wolnego na łonie natury. Trasa marszu to odcinek około 2 km wokół jeziora Przytoczno.

 

     W trakcie marszu nowo zawiązujące się Stowarzyszenie HAPPY przygotowało dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodzianek w formie listów z zadaniami, między innymi: szukanie zagubionych rzeczy przez zimę, oznak wiosny, kolorowych zajączków. Uczestnicy mieli również okazję wykazać się umiejętnościami sportowymi. A wszystko po to, aby spotkać się z Panią Wiosną, która na zakończenie zaprosiła wszystkich na poczęstunek: kolorowe kanapki, kiełbaskę z ogniska.  Atrakcją również okazało się spotkanie ze strażakami z OSP w Przytocznej. Mgiełka wody dodała nam ochoty do dalszego marszu.

 

      Dziękujemy  Wójtowi Gminy Przytoczna Bartłomiejowi Kucharykowi za wsparcie finansowe, dyrektorowi Domu Kultury Piotrowi Barskiemu za wypożyczenie ławek, stołów i nagłośnienia, Stowarzyszeniu Happy za współorganizację oraz uczestnikom „Wiosennego Marszu” za wspaniałą atmosferę.

                                                                             źródło: Kasztanowa Kraina