MATEMATYKA BEZ GRANIC

image_pdfimage_print

04.06.2012 r. w Zielonej Górze został podsumowany Międzynarodowy Projekt „Wespół w zespół z Matematyką bez Granic”

04.06.2012r. w Zielonej Górze został podsumowany Międzynarodowy Projekt „Wespół w zespół z Matematyką bez Granic”. Trzyletni okres pracy minął bardzo szybko. Czas wykorzystano bardzo pracowicie, ale też i interesująco i w przyjaznej atmosferze pracy zespołowej. W Projekcie XXIII edycji brały udział dwie klasy: VIa i VIb ze Szkoły Podstawowej w Przytocznej. Nauczycielem prowadzącym była pani Hanna Urbanek.

Wyniki projektu przedstawiają się następująco:

Kl.VIa – zajęła 31 miejsce w Polsce oraz 18 miejsce w regionie lubusko – zachodniopomorskim

Kl.VIb – zajęła 2 miejsce w Polsce oraz 2 miejsce w regionie lubusko – zachodniopomorskim na 399 klas ze 178 szkół w Polsce.

Podczas podsumowania, które odbyło się w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego uczniowie klasy VIb otrzymali certyfikaty, nagrody książkowe oraz dyplom uznania. Wójt Gminy Przytoczna pan Bartłomiej Kucharyk, jako fundator wręczył naszym uczniom nagrodę, którą okazał się wyjazd do tropikalnej krainy TROPICAL  ISLANDS w Berlinie.

Przed podsumowaniem Projektu uczniowie brali udział w Festiwalu Nauki Zielona Góra 2012r. Klasa VIb obejrzała pokaz pt. „Roboty wokół nas”, czynnie uczestniczyła w zajęciach: „Architektura zwierząt” i „Eiffel ze śmieci”.

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w nowej szkole.