MATEMATYKA PO ANGIELSKU – WHY NOT?

image_pdfimage_print

Zdaniem dzieci ciekawa lekcja zaskakuje już od pierwszych minut.  Nauczyciele doskonale wiedzą, że nie jest to łatwe zadanie, ale 26 marca udało się osiągnąć ten cel w 100%.

   Zdaniem dzieci ciekawa lekcja zaskakuje już od pierwszych minut.  Nauczyciele doskonale wiedzą, że nie jest to łatwe zadanie, ale 26 marca udało się osiągnąć ten cel w 100%. 

    Dzieci były zaskoczone już od samego początku. Drzwi do klasy otwierają się i… wchodzą dwie nauczycielki – p. Natalia Baran i p. Hanna Urbanek. Celem tej wyjątkowej lekcji było poznanie nazw figur geometrycznych w języku angielskim oraz wzorów na obwód prostokąta i kwadratu. Uczniowie mieli także zdobyć umiejętność praktycznego obliczania obwodów prostokątów i kwadratów.

    By zrealizować temat, nauczycielki wykorzystały wiele ciekawych pomysłów. Uczniowie chętnie zdobywali nową wiedzę, ponieważ przekazano ją w przystępnej formie. Uczniom podobała się prezentacja multimedialna, zabawa kolorowymi figurami i projektowanie plakatu.

   Oczywiście nie zabrakło również wykorzystania informacji w praktyce. Historyjka o panu Heniu i pani Stasi posłużyła uczniom jako treść kilku zadań tekstowych. Dzieci pomagały panu Heniowi i pani Stasi zbudować ogrodzenie i obszyć obrus. Klasa chętnie zabrała się do działania. Nie wystraszyli się nawet, kiedy okazało się, że jedno zadanie było napisane w języku angielskim.

  Ostatnia część lekcji dała uczniom możliwość zaprezentowania swoich artystycznych zdolności. Przy pomocy wyciętych z kolorowego papieru figur geometrycznych dzieci wykonały plakaty. Uczniowie musieli także napisać w języku angielskim nazwy użytych figur.

     We współczesnej dydaktyce szczególny nacisk kładzie się na interdyscyplinarność czyli łączenie wiedzy i umiejętności z różnych przedmiotów. Pomaga to uczniom zapamiętać przekazywany materiał. Możemy być zatem pewni, że uczniowie na długo zapamiętają tę wyjątkową lekcję.

Natalia Baran i Hanna Urbanek

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi

im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej