MEDALE ZA „DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE”

image_pdfimage_print

W piątek 27 grudnia 2013 r. w Urzędzie Gminy w Przytocznej cztery pary z terenu naszej gminy świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

 

   W piątek 27 grudnia 2013 r. w Urzędzie Gminy w Przytocznej cztery pary z terenu naszej gminy świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jubilatom towarzyszyli: rodzina, goście oraz Wójt Bartłomiej Kucharyk.

   Przed 50 laty na ślubnym kobiercu stanęli:

1. Mirosława i Zdzisław Dębiccy,

2. Helena i Bogusław Dajworscy,

3. Erika i Bronisław Estrich,

4. Barbara i Krzysztof Sapor.

  Jak na to wyjątkowe wydarzenie przystało uroczystość rozpoczęto Marszem Mendelsona, a następnie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego  odczytał postanowienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o przyznaniu medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Wyróżnionym małżonkom Wójt Gminy Przytoczna wręczył medale, listy gratulacyjne, kwiaty oraz serdeczne życzenia. Jubileusz świętowano w uroczystej oprawie przy słodkim poczęstunku i akompaniamencie pana Kazimierza Dziembowskiego.

   Z uwagi na brak możliwości uczestniczenia jednej z par w uroczystości Wójt dokonał uhonorowania w miejscu ich zamieszkania.

  Złote Gody to niezwykły jubileusz, będący okazją do podsumowań i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem małżonków. To symbol miłości rodzinnej i piękny wzór do naśladowania dla młodych pokoleń.

  Szanownym Jubilatom gratulujemy i życzymy kolejnych lat w zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości.