MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY TANECZNO – SPORTOWE

image_pdfimage_print

W dniach 15-21 lutego 2015 r. w Przytocznej odbywają się Międzynarodowe Warsztaty Taneczno-Sportowe. 

 

   W dniach 15-21 lutego 2015 r. w Przytocznej odbywają się Międzynarodowe Warsztaty Taneczno-Sportowe. Podczas tych dni od wczesnych godzin rannych     w Gminnym Ośrodku Kultury oraz na Hali Sportowej przy Gimnazjum w Przytocznej odbywają się zajęcia, w których łącznie udział bierze  ponad  80 tancerzy z Czeskiej Pragi , Zielonej Góry, Skwierzyny oraz Przytocznej. Warsztaty te są kontynuacją dziewięcioletniej współpracy Zespołu „Nowinka ” z  Klubem Tanecznym Mega Dance z Zielonej Góry oraz Klubem Silueta z Pragi, gdzie wspólnie przez szereg lat braliśmy udział w wielu obozach, warsztatach oraz festiwalach i mistrzostwach.  

   Podczas warsztatów akrobacje w powietrzu, energia i skoncentrowanie towarzyszą wszystkim uczestnikom a to wszystko za sprawą  Rock’n’Rolla Sportowego, który jest głównym celem naszych spotkań. Podczas zajęć trenerzy z Czech i Polski wymieniają się doświadczeniami oraz zachęcają tancerzy do uprawiania różnych styli tanecznych i prawidłowej kondycji fizycznej.

   Gmina Przytoczna po raz kolejny stała się stolicą tańca oraz jak twierdzą zgodnie wszyscy uczestnicy zajęć przyjaznym miejscem do promowania kultury i wspierania uzdolnionych dzieci i młodzieży. Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury oraz Hala sportowa przy Gimnazjum umożliwiają prowadzenie urozmaiconych treningów na najwyższym poziomie. A walory turystyczne Gminy Przytoczna zachwycają naszych gości z Pragi. 


Gminny Ośrodek Kultury 
W Przytocznej