MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKI

image_pdfimage_print

Na zaproszenie Wójta Gminy Przytoczna – Bartłomieja Kucharyka oraz  Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury- Piotra Barskiego w Przytocznej gościliśmy dwunastu artystów – malarzy z całej Polski.

Od 16 do 25 września w Przytocznej odbywał się Międzynarodowy Plener Malarski. Artyści uwieczniali na płótnach urokliwe zakątki naszej gminy. Powstały wspaniałe dzieła, a każde z nich ma swój niepowtarzalny charakter i wyraz – i każde namalowane w innej technice. Podczas pleneru artystów odwiedziły dzieci z Przedszkola Gminnego, które z dużym zainteresowaniem przyglądały się jak powstają malowane obrazy.

Plener zakończył się wernisażem prac, podczas którego artyści dzielili się swoją wiedzą z licznie przybyłymi na to wydarzenie mieszkańcami naszej gminy. Odkrywali tajniki swoich warsztatów malarskich i opowiadali o swoich pasjach i twórczości.

Piękne pejzaże i architekturę Przytocznej i okolic można podziwiać na zorganizowanej w sali kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury – wystawie poplenerowej.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w zorganizowaniu pleneru Wójtowi Gminy Przytoczna- Bartłomiejowi Kucharykowi, pani Ewie Barskiej- za zaangażowanie i opiekę merytoryczną.

Poniżej przedstawiamy krótkie notki biograficzne przybyłych malarzy.