MIESZKAŃCY GMINY PRZYTOCZNA NIGDY NIE ZAWODZĄ!

image_pdfimage_print

Padł kolejny rekord – 12 615.86 złotych, to kwota zebrana w sztabie przy naszym Gimnazjum!

 

Padł kolejny rekord – 12 615.86 złotych, to kwota zebrana w sztabie przy naszym Gimnazjum!

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. W największej orkiestrze świata graliśmy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów. Mieszkańcy naszej Gminy znów pokazali swoje gorące serca. Od rana czterdziestu wolontariuszy w asyście policjantów, strażaków, nauczycieli i rodziców kwestowało we wszystkich miejscowościach naszej Gminy. Do puszek trafiło 8.630 złotych!

Po południu, przy wypełnionej po brzegi sali, odbył się trwający ponad trzy godziny koncert. Wzięli w nim udział: zespół taneczny NOWINKA (grupy z Przytocznej i Skwierzyny), zespół taneczny T-teens, tancerze z klubu „Fantazja” ze Skwierzyny, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej z Rokitna oraz dzieci i młodzież z placówek oświatowych naszej Gminy. W czasie koncertu odbywały się również licytacje przedmiotów i wytworów artystycznych. Najwyższe kwoty uzyskano ze sprzedaży koszulki WOŚP, obrazu olejnego „Remiza w Przytocznej” oraz miniaturki puszki kwestarskiej. Wszystkie sprzedano po 200 złotych. Na zakończenie, dzięki Wójtowi Gminy panu Bartłomiejowi Kucharykowi, mogliśmy podziwiać pokaz muzyki i światła. Przytoczeńskie „światełko do nieba” było widać daleko poza granicami naszej miejscowości.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by Przytoczna znów mogła tak pięknie zagrać z Orkiestrą Jurka Owsiaka:

  • Wykonawcom koncertu i ich opiekunom,
  • Dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury,
  • Strażakom OSP Przytoczna,
  • Policjantom Komisariatu Policji w Skwierzynie,
  • Osobom prywatnym i instytucjom, które dokonały wpłat na rzecz Orkiestry,
  • Zawodnikom, którzy brali udział w Halowym Turnieju Piłki Siatkowej,
  • Wolontariuszom i ich rodzicom,
  • Sponsorom: Firmie MARK państwa Haliny i Marka Żłobickich oraz Wójtowi Gminy panu Bartłomiejowi Kucharykowi.

 

W imieniu sztabu

Dorota Dymnicka