„WSPIERAMY MŁODE TALENTY”

image_pdfimage_print

Dnia 05.11.2013r. w Starostwie Powiatowym w Międzyrzeczu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów ufundowanych przez Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole – Koło „Wspieramy Młode Talenty” uzdolnionym uczniom i studentom z naszego Powiatu.

 

   Dnia 05.11.2013r. w Starostwie Powiatowym w Międzyrzeczu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów ufundowanych przez Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole – Koło „Wspieramy Młode Talenty” uzdolnionym uczniom i studentom z naszego Powiatu. W gali wzięli udział: członkowie Koła z przewodniczącą Panią Lidią Woźniak, radny sejmiku wojewódzkiego Pan Edward Fedko, starosta Pan Grzegorz Gabryelski, przyjaciele, sponsorzy, fundatorzy, dyrektorzy szkół, rodzice i najważniejsi …młodzi zdolni.

Wśród stypendystów jubileuszowej XXX edycji programu znalazła się uczennica kl. IIa naszego gimnazjum SANDRA REN. Sandra osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, zdobywa laury w konkursach, zawodach sportowych, aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim, rozwija swoje pasje na zajęciach pozalekcyjnych. Tak napisała o sobie: „W szkole lubię prawie każdy przedmiot. Najbardziej jednak ciekawią mnie lekcje geografii, gdyż mogę na nich poznać kulturę innych narodów, warunki, w jakich żyją, a także poznać przyczyny wybuchów wulkanów czy powstawania tsunami. Bardzo lubię lekcje języka polskiego. Moją pasją jest czytanie książek i pisanie wypracowań i mogę tu wykazać się swoimi umiejętnościami. Lektury szkolne nie są dla mnie, jak dla większości uczniów, utrapieniem, lecz kolejną przygodą z nowymi bohaterami, a pisanie opowiadań to czysta przyjemność. Na obu tych lekcjach nigdy się nie nudzę. By poszerzyć swoją wiedzę, uczęszczam również na dodatkowe zajęcia.”

   Sukcesy Sandry zostały docenione przez Zarząd Koła. Przyznane stypendium na pewno doda jej skrzydeł do jeszcze wyższych lotów.

   Takie uroczystości skłaniają do refleksji. Często wielkie talenty pozostają w ukryciu. Dobrze, że są dorośli- entuzjaści, którzy pomagają młodym ludziom wyjść z cienia, pomagają  im spełniać marzenia.

Gratulujemy naszej stypendystce, jej rodzicom i nauczycielom!

    A pozostałym uczniom radzimy: Nie bójcie się być najlepsi! Posłuchajcie, jaką receptę na sukces ma Bernard Shaw:

 „Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?  A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?”

źródło: Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej