MOCNE GRANIE NAD BAGNEM W PRZYTOCZNEJ

image_pdfimage_print

Po niespełna trzydziestu latach powróciła do Przytocznej impreza ROCK NAD BAGNEM.

Z inicjatywy dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej, Pana Piotra Barskiego, mieszkańcy naszej gminy, jak również miłośnicy „mocnej muzyki” z całego regionu, mogli bawić się przed sceną letnią przy takich zespołach jak: SLEPPING INDIAN, DRUNK n ROLER, PODRÓBKA, HAVEN, HELDORADO, CRUSADER

„ ROCK NAD BAGNEM”  – to reaktywacja wakacyjnego festiwalu, którego początki sięgają lat 80-tych ubiegłego stulecia. W okresie letnim, w latach 1984-1986 na deskach amfiteatru w Przytocznej odbyły się trzy edycje „Spotkań Wiejskich Zespołów Rockowych – Rock nad Bagnem”, wówczas na scenie wystąpiły takie zespoły jak: Wilczy Pająk, Turbo, Mr. ZooB, Zander, Crusader oraz Gedeon Jerubbaal, a sama nazwa festiwalu wzięła się od pobliskiego bagna, które znajduję się w okolicy Ośrodka Kultury.

      Po prawie trzydziestu latach przerwy „Rock nad Bagnem” powraca, aby pokazać wszystkim, iż muzyka rockowa w naszym kraju stoi na bardzo wysokim poziomie artystycznym, chociaż reprezentowana jest przez mało znanych wykonawców, a często bardzo młodych twórców, niedocenianych przez radiowe i telewizyjne media.

   Rock nad Bagnem to przede wszystkim spotkanie miłośników dobrego, riffowego grania, a gatunek „rock” jest tylko początkiem podróży po wszystkich jego odmianach.

    Jak zapowiadają organizatorzy festiwalu, za rok spotkamy się ponownie z równie mocnym „uderzeniem” muzycznym z tą różnicą, że impreza ma mieć charakter kilkudniowy a jej głównym celem mają być warsztaty dla młodzieży.

    DO ZOBACZENIA ZA ROK

Sponsorzy ROCK nad BAGNEM

Wójt Gminy Przytoczna

Halina i Marek Żłobiccy Firma MARK

Natalia i Tadeusz Jasionek

Urszula i Przemysław Buchholtz

Grzegorz Gabryelski

Agnieszka i Artur Piotrowscy

Patrycja i Witold Napierała

Daniel Mikanowicz, Andrzej Kaczorowski Pizzeria MADAKS

Artur Mikanowicz

Dominik, Maciej, Jerzy Pacan

Mariusz Szczęsny – MIB POL

Mariusz Janiszewski

Stanisław Pietrzak

Kazimierz Witek Firma Koliber Skwierzyna

Anna i Robert Koszko

Krzysztof Strug – Nowa Niedrzwica