MURAWA ZIELONA JAK NIGDY WCZEŚNIEJ!!!

image_pdfimage_print

 

W najbliższą niedzielę, piłkarze GKS Zjednoczeni Przytoczna, rozegrają inaugurujący mecz rozgrywek IV ligi. Oprócz wysokich umiejętności sportowych, będą mogli zaskoczyć gości zmodernizowaną płytą boiska i niespotykaną od kilkunastu lat w Przytocznej murawą – przypominającą: „zielony dywan”.

 

    W najbliższą niedzielę, piłkarze GKS Zjednoczeni Przytoczna, rozegrają inaugurujący mecz rozgrywek IV ligi. Oprócz wysokich umiejętności sportowych, będą mogli zaskoczyć gości zmodernizowaną płytą boiska i niespotykaną od kilkunastu lat w Przytocznej murawą – przypominającą: „zielony dywan”.

    O historycznym sukcesie piłkarzy GKS Zjednoczeni Przytoczna, pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio w artykule: AWANS ZJEDNOCZONYCH

     Historycznym wydarzeniem jest również murawa, która od lat na inaugurację jesiennych rozgrywek, przypominała „wyschnięte ściernisko”. Wiosną, poprzez ogromną ilość roślin dwuliściennych, przypominała łany kwitnącego na wiosnę „żółtego rzepaku”: (cytat jednego z naszych zawodników). Dzięki determinacji władz klubu, gminy a przede wszystkim mieszkańców naszej miejscowości, sytuacja ta uległa zdecydowanej poprawie. Dlaczego mieszkańców naszej miejscowości? Otóż dzięki ich woli, z funduszu sołeckiego na rok 2014, zakupiono urządzenie do podlewania boiska, o którego sprawne i regularne funkcjonowanie, zadbał jeden z trenerów drużyn młodzieżowych: Witold Podkowiński. Prezes klubu: Stanisław Pietrzak, użyczył swojego sprzętu do rekultywacji i konserwacji płyty i po kilkunastu zabiegach pielęgnacyjnych, możemy poszczycić się nową nawierzchnią naszego boiska. Poszczyć – ponieważ wszystkie prace wykonano niewielkim nakładem finansowym!!!

      Zielona i wciąż pielęgnowana trawa nie będzie już wstydem dla naszych zawodników, którzy poprzez, jak to sami nazywali:  „kępowisko”, nie będą już wstydzić się przed gośćmi, a z ich podświadomości zniknie jeden z kluczowych elementów drogi do kolejnych sukcesów.  

   Dzięki ubiegłorocznej modernizacji obiektu, jak również kolejnej planowanej inwestycji, na którą władze gminy otrzymały ponad sto tysięcy dofinansowania, stadion bez problemów został dopuszczony, przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, do tego rodzaju rozgrywek.

TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH ZAWODNIKÓW!!!

A kibiców zapraszamy na pierwszy mecz rundy jesiennej:

Zjednoczeni Przytoczna – Czarni Browar Witnica

Niedziela 10 sierpnia 2014 godz. 1100