Nagrody od Wójta dla najzdolniejszych uczniów

image_pdfimage_print

3 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury zostali nagrodzeni najzdolniejsi uczniowie roku szkolnego 2016/2017

Tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego Wójt nagrodził najzdolniejszą młodzież z naszych szkół. 23 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej rozdane zostały nagrody dla dzieci oraz listy gratulacyjne dla rodziców najlepszych uczniów roku szkolnego 2016/2017. Poniżej znajduje się lista nagrodzonych dzieci wraz z opisem.

 

Szkoła Podstawowa w Wierzbnie

Julia Czapiewska, uczennica klasy pierwszej, ma lat siedem.

Julia w roku szkolnym 2016/2017 uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce. To jednak nie wszystko. Julia może pochwalić się wieloma sukcesami. W grudniu uzyskała tytuł laureata w Świątecznym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Gminną. W kolejnym- Lubuskim Konkursie Recytatorskim również pokazała się z bardzo dobrej strony. Bez problemu przeszła etap szkolny, a na etapie gminnym zaprezentowała się znakomicie. Zdobyła również tytuł laureata na etapie powiatowym i zaszczytne wyróżnienie na etapie wojewódzkim. Julia pięknie śpiewa. Brała udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej, gdzie również uzyskała tytuł laureata.

Ponadto dziewczynka potrafi wyczarować piękne prace plastyczno-techniczne. Zdobyła II miejsce w świątecznym gminnym Konkursie Plastycznym na kartkę świąteczną. Wspólnie z mamą wykonała ciekawy strój na konkurs organizowany przez Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu. Zaprezentowała go podczas pokazu na festynie 20 czerwca.

Julia to bardzo kreatywna dziewczynka. Ma mnóstwo pomysłów, zawsze chętnie i skrupulatnie wykonuje powierzone zadania. Można na niej polegać, Jest samodzielna, ale chętnie lubi pracować w grupie. Lubi spędzać czas w gronie kolegów i koleżanek.

Może być wzorem do naśladowania.

Małgorzata Ren jest uczennicą 4 kasy SP w Wierzbnie. W tym roku szkolnym osiągnęła średnią 5,36. Małgosia jest osobą inteligentną, bystrą i bardzo pracowitą. Zawsze świetnie przygotowana do lekcji. Na zajęciach aktywna, otwarta na dyskusję. Jej zeszyty to wzór pięknego pisania i staranności. Często sama podejmuje różne inicjatywy. Potrafi być kreatywna. Małgosi a ponad to jest niezwykle utalentowana wokalnie i muzycznie. Na tym polu osiąga wiele sukcesów. W tym roku otrzymała wyróżnienie w prezentacjach powiatowych Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2016. Otrzymała również wyróżnienie w XXXII Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz w XXIX Festiwalu Piosenki Religijnej 2016. Małgosia odnosi sukcesy nie tylko na polu muzycznym, potrafi także pięknie recytować. Brała udział w prezentacjach powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, została laureatką w gminnych eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego i w Świątecznym Konkursie Recytatorskim w Przytocznej. Jej sukcesem jest także III miejsce w tegorocznym Biegu Hopfera.

Jagoda Sikorska uczennica 4 klasy SP im. M. Konopnickiej w Wierzbnie jest osobą bardzo pracowitą, zdolną i sumienną. W tym roku szkolnym osiągnęła średnią 5,36. Zawsze świetnie przygotowana do zajęć. Jej aktywność i zaangażowanie w naukę oraz działanie na rzecz szkoły i klasy są przykładem dla pozostałych kolegów i koleżanek. Dowodem na to są między innymi jej udziały w różnych konkursach szkolnych tj. : Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Kangurek, Szkolny konkurs matematyczno-przyrodniczy i humanistyczny, Konkurs Ortograficzny. Ponad to Jagoda brała również udział w Biegu Hopfera reprezentując swoją klasę. Oprócz konkursów bardzo chętnie angażowała się we wszystkie inicjatywy klasowe i szkolne tj.: przygotowanie kolacji wigilijnej, andrzejek klasowych, gazetek i plakatów. Dała świetny przykład gospodarności poprzez systematyczne oszczędzanie w SKO. Zawsze chętna do pracy i pomocy. Jest dziewczynką o wysokiej kulturze osobistej, miłą i koleżeńską.

Aleks Misiewicz  podczas tego roku nauki dał się poznać jako uczeń, który zawsze wzorowo wypełniał obowiązki szkolne – średnia 5,27.

Aleks to uczeń, który prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, nie uległa złym wpływom i jest bardzo lojalnym kolegą. Aktywnie uczestniczył w pracach na rzecz szkoły, klasy i środowiska lokalnego.

Zawsze służy pomocą, szanuje innych. Jak każdy ma swoje słabości, lecz mimo to przykładnie spełniał wszystkie obowiązki szkolne, a ponadto samodzielnie rozwijał swoje zainteresowania. Potrafi korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł informacji, aby wzbogacać swoją wiedzę.

Zuzanna Janiak kl. VI Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie

Średnia ocen: 5,62 Zachowanie: wzorowe

Zuzia w roku szkolnym 2016/2017 uzyskała średnią ocen 5,62. To jednak nie wszystko. Zuzia może pochwalić się wieloma sukcesami. Zakwalifikowała się do etapu rejonowego w dwóch konkursach przedmiotowych – z historii i języka polskiego, wzięła udział w Lubuskim Konkursie Literackim i dwóch konkursach religijnych. Zuzia bardzo lubi się uczyć, poznawać świat, dowiadywać się ciągle czegoś nowego. Wyraźnie czerpie radość i satysfakcję z pogłębiania swojej wiedzy. Zawsze skrupulatnie wywiązuję się z powierzonych jej zadań, a na lekcje przychodzi zawsze wzorowo przygotowana.

Uczennica chętnie uczestniczy w przedstawieniach i inscenizacjach przygotowywanych przez szkołę – występowała w szkolnych jasełkach i uroczystym apelu przygotowanym z okazji  Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Jest też członkiem Pocztu Sztandarowego naszej szkoły.

Zuza to bardzo kreatywna dziewczyna. Ma mnóstwo pomysłów, zawsze chętnie i skrupulatnie wykonuje powierzone jej zadania. Można na niej polegać. Jest wyjątkowo dojrzała, samodzielna, ale chętnie pracuje także w grupie. Odznacza się także wysoką kulturą osobistą. Może być wzorem do naśladowania.

Hanna Płachnia kl. VI Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie

Średnia ocen: 5,27 Zachowanie: wzorowe

Hania jest bardzo pracowitą i ambitną dziewczynką. Zawsze skrupulatnie wywiązuję się z powierzonych jej zadań, a na lekcje przychodzi wzorowo przygotowana. Stara się być aktywna, a gdy czegoś nie wie, zadaje trafne pytania.

Dzięki swojej skromności i życzliwości ma duże grono przyjaciół. To ciepła i bardzo sumienna dziewczynka, która z łatwością nawiązuje kontakty z rówieśnikami.

Hania ochoczo angażuje się w życie klasy, szkoły, a także z niekrytą przyjemnością uczestniczy w zajęciach dodatkowych i konkursach, w których często odnieść sukcesy. W tym roku  brała udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym, zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z historii, a także zdobyła wyróżnienie w konkursie religijnym „Biblista Junior”.

Hania zawsze godnie i kulturalnie zachowuje się w szkole, ale także poza nią. Jest członkinią Pocztu Sztandarowego naszej szkoły. Okazuje szacunek osobom starszym i swoim kolegom. Dba o czystość i poprawność ojczystego języka, honor szkoły i poprawne relacje w klasie. Jest wzorem do naśladowania dla innych dzieci.

Renata Cebernik kl. VI Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie

Średnia ocen: 5,00 Zachowanie: wzorowe

Renatka w bieżącym roku szkolnym uzyskała średnią 5,0 zdobywając bardzo dobre oceny z przedmiotów humanistycznych i ścisłych. Ochoczo pomagała uczniom, którzy słabiej radzili sobie z zadaniami szkolnymi.

Renatka to bardzo pracowita dziewczynka. Jest skromna, spokojna, nigdy nie sprawiała najmniejszych problemów wychowawczych. Uczy się bardzo dobrze. Jest dokładna, skrupulatna i sumienna. Zawsze przygotowana do zajęć, chętnie uczestniczy w lekcjach.

To niezwykle pracowita i rządna wiedzy osoba. Z chęcią i zaangażowaniem uczy się nowych rzeczy. Wziąwszy pod uwagę jej młody wiek jest niezwykle odpowiedzialna, a przy tym bardzo grzeczną, kulturalną i wrażliwą. Nigdy nie wdaje się w konflikty, a te pojawiające się w jej otoczeniu, stara się bardzo dyplomatycznie rozwiązywać. Jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych.

Zespół Szkół w Przytocznej

Weronika Fujak – uczennica, która osiągnęła w klasie najwyższą średnią ocen – 5,45 i wzorowe zachowanie. Weronika to miła i spokojna dziewczynka, która dąży to tego, aby w klasie nie było konfliktów. W grupie rówieśniczej jest bardzo lubiana, świetnie czuje się w gronie koleżanek i kolegów. Bardzo lubi malować.

 

Sandra Pietrzak – uczennica, która osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce – 5,27 i wzorowe zachowanie. Sandra to dziewczynka ambitna, która dzielnie kroczy do wytyczonego celu. Brała udział w konkursach religijnych. Z wielkim zaangażowaniem podejmuje działania na rzecz klasy. Sandra bardzo lubi sport i muzykę – trenowała piłkę nożną i grę na pianinie.

 

Beniamin Oszmian – uczeń, który osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,18 i wzorowe zachowanie. Beniamin to chłopiec miły i uczynny, bardzo koleżeński i chętny do pomocy. Bierze czynny udział w życiu klasy. Brał udział w konkursach religijnych. Z wielkim zaangażowaniem trenuje piłkę nożną i gra w drużynie młodzików przy Zjednoczonych Przytoczna.

 

Maria Dubaniewicz

Marysia to uczennica o wielu zainteresowaniach i talentach. Jej wszechstronne uzdolnienia oraz ciężka praca zaowocowały znakomitymi wynikami w nauce. W tym roku szkolnym może poszczycić się średnią ocen 5,55.

Dziewczynka wytrwale realizuje się na wielu polach i z zaangażowaniem rozwija swoje pasje. Talent sportowy doskonali podczas zajęć SKS. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Reprezentowała szkołę podczas zawodów piłki ręcznej, piłki nożnej oraz w biegach sztafetowych.

Marysia doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważne są zdrowie i sprawność fizyczna, dlatego dba o nie również biorąc udział w zajęciach pływania. Tutaj także osiąga wspaniałe rezultaty. Brała udział w zawodach pływackich, na których pozbawiła szans konkurencję, zajmując pierwsze miejsce.

Troskę o zdrowie łączy także z zamiłowaniem do tańca. Przyjemne z pożytecznym pogodziła, uczęszczając za zajęcia zespołu Nowinka. Liczne festiwale, w tym również te międzynarodowe, zwieńczone znaczącymi sukcesami nie mogły odbyć się bez jej udziału.

To jednak nie koniec długiej listy zasług. Uczennica troszczy się także o rozwój duchowy. Jest członkiem Eucharystycznego Ruchu Młodych. Przynależność do tej organizacji pozwala jej na kształtowanie w sobie postawy służby, ponieważ eremici często podejmują działania charytatywne na rzecz lokalnej społeczności.

Swoimi talentami Marysia potrafi się dzielić z innymi. W czasie akademii z okazji Święta Niepodległości zachwyciła publiczność wzruszającą recytacją, podczas której znakomicie wcieliła się w odgrywaną przez siebie postać.

Na uwagę zasługuję również rola Marysi w zespole klasowym. Dziewczynka jest bardzo lubiana i ceniona wśród rówieśników. Jej otwartość, przebojowość i umiejętność komunikacji sprawiają, że koledzy i koleżanki chętnie przebywają w jej towarzystwie i liczą się z jej zdaniem. Ponadto Marysia jest osoba godną zaufania i chętnie włączającą się w działania na rzecz klasy.

Tegoroczne sukcesy Marysi to zapewne dopiero początek. Jej pracowitość i wytrwałość w dążeniu do stawianych sobie celów oraz zaangażowanie we wszystkie podejmowane działania z pewnością otworzą przed nią jeszcze wiele drzwi.

 

Aleksander Kmieciak

Olek to niezwykle ambitny i pracowity uczeń obdarzony licznymi talentami. Ten rok szkolny z pewnością upłynął mu pod znakiem ciężkiej pracy, jednak sukces jaki odniósł bez wątpienia dowodzi, że było warto. Chłopiec ukończył klasę czwartą z najwyższą średnią ocen w szkole – 5,82.

Jego dojrzałe podejście do obowiązków szkolnych, które zaowocowało doskonałymi wynikami w nauce nie przeszkodziło chłopcu w rozwijaniu swoich pasji. Jedną z nich jest dla Olka sport, któremu poświęca dużo czasu. Wytrwale trenuje piłkę nożną i bierze udział w licznych turniejach. Jego talent rozwija się w mgnieniu oka, a to dlatego, że uczeń jest wytrwały i nie boi się podejmować ryzyka ani wysiłku.

Zdolności recytatorskie Olka również zasługują na uwagę. Jego doskonała pamięć, rewelacyjna dykcja, a także umiejętność interpretacji utworu wprawiły publiczność w zachwyt na niejednym konkursie recytatorskim. Do największych sukcesów chłopca w tej dziedzinie należy niewątpliwie wyróżnienie na szczeblu powiatowym.

Artystyczne poczynania Olka nie kończą się jednak na recytacji. Uczeń może pochwalić się również talentem wokalnym, który zaprezentował podczas festiwalu piosenki religijnej.

Odwaga i umiejętność występowania przed dużą publicznością umożliwiają Olkowi także udział w akademiach i uroczystościach szkolnych. W tym roku uczeń wystąpił w akademiach z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Święta Niepodległości oraz w jasełkach. Za każdym razem z olbrzymim zaangażowaniem wczuwał się w odgrywaną przez siebie rolę. Należy podkreślić, że w swoich działaniach aktorskich jest bardzo wszechstronny. Doskonale radzi sobie zarówno w rolach komediowych jak i poważnych. Potrafi wprawić widzów w doskonały nastrój i wywołać gromki śmiech, a  także skłonić do refleksji, dostarczyć wzruszeń.

W zespole klasowym Olek jest szanowany i lubiany. Rówieśnicy powierzyli mu rolę przewodniczącego klasy, z której doskonale się wywiązuje. Jest otwarty, komunikatywny, unika konfliktów i dąży do zgody. Kiedy sytuacja tego wymaga wykazuje zdolności organizatorskie i przywódcze, które jednak łączy z empatią i troską o drugiego człowieka, co sprawia, że koledzy i koleżanki chętnie go słuchają i dają się prowadzić. Na uznanie uczniów i nauczycieli zapracował sobie także chęcią niesienia bezinteresownej pomocy oraz wrażliwością i dobrym sercem.

Z takimi cechami w przyszłości Olek na pewno powtórzy tegoroczne sukcesy. Chłopiec ma bowiem świadomość tego, że najlepszych efektów można spodziewać się dopiero łącząc talent z wytrwałą pracą, nie zapominając przy tym o szacunku dla innych.

 

Jakub Zaborski

Jakub to uczeń bardzo ciekawy otaczającego go świata i chłonny wiedzy, którą łatwo przyswaja. Z entuzjazmem podchodzi do nauki i czerpie z tego procesu wiele radości. Taka postawa niewątpliwie przyczyniła się do jego sukcesu. Na koniec klasy czwartej chłopiec może poszczycić się średnią ocen 5,45.

Oprócz wyników w nauce dla Jakuba liczy się również coś więcej. Bardzo ważne są dla niego wartości chrześcijańskie, które pielęgnuje między innymi poprzez uczestnictwo w zajęciach Eucharystycznego Ruchu Młodych. Dwukrotnie brał także udział w konkursach biblijnych.

Swoimi talentami chłopiec chętnie się dzieli. Poprzez udział w konkursie piosenki religijnej udowodnił, że ma talent wokalny, natomiast podczas jasełek zaprezentował się na scenie jako znakomity aktor. Głos, dykcja i obycie ze sceną sprawiły, że odbiorcy na pewno na długo zapamiętają odgrywaną przez niego postać.

Artystyczne i naukowe zainteresowania ucznia nie zamykają długiej listy aktywności, którym się oddaje. Jakub zdaje sobie sprawę również z tego, że rozwój duchowy i intelektualny powinien iść w parze z fizycznym. Aby zadbać także o sprawność fizyczną chłopiec znajduje czas na zajęcia na basenie, bo jak wiadomo pływanie to doskonały sposób na wzmocnienie i usprawnienie ciała.

Pomimo wielu działań, w które się angażuje Jakub nie zapomina o innych. Jest towarzyski, otwarty, wesoły i pokojowo nastawiony do ludzi wokół siebie. Jego optymizm, zaraźliwy entuzjazm oraz potok dobrych i szczerych słów, jakimi obdarza innych każdego dnia, sprawiają, że w jego towarzystwie uśmiech nie znika z twarzy.

Z tak pozytywnym nastawieniem połączonym z ciężką pracą i olbrzymim zaangażowaniem Jakub odniesie na pewno jeszcze nie jeden sukces.

 

Hubert Napierała

Pracowitość, zaangażowanie, wytrwałość  i skromność – to wszystko to niewątpliwie cechy, które łączy w sobie Hubert. Choć na pozór trudno pogodzić ze sobą ambitne podejście to nauki z dużą dawką skromności i łagodności to ten uczeń robi to doskonale. Swoją wysoką średnią ocen – 5,55 zawdzięcza swojej rzetelnej pracy, w której dzielnie pokonuje wszelkie przeciwności i niestrudzenie dąży do tego, by być coraz lepszym.

Samodyscyplina i umiejętność dobrej organizacji czasu sprawia, że Hubert oprócz znakomitego wywiązywania się z obowiązków szkolnych znajduje czas na rozwijanie swojego talentu muzycznego. Od dawna uczęszcza na zajęcia z gry na fortepianie i cały czas doskonali swoje umiejętności. Swoją pasją oraz efektami ciężkiej pracy potrafi się dzielić uatrakcyjniając szkolne akademie i uroczystości. Muzyka w jego wykonaniu uświetniła również takie przedsięwzięcia jak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przytocznej czy urodziny zespołu tanecznego T-teens.

Muzyka to nie jest jednak jedyna dziedzina sztuki, w której Hubert doskonale się odnajduje. Dzięki swojemu talentowi recytatorskiemu i aktorskiemu szkolne akademie nabierają barw. W tym roku szkolnym brał udział w przedstawieniu „Fatima”, a także wcielił się w rolę młodego żołnierza w czasie Święta Niepodległości. Jego kreacje sceniczne chwytały za serce zgromadzonych i sprawiały, że odbiorcy z trudem powstrzymywali łzy.

Dbając o wszechstronny rozwój Hubert nie zapomina także o sprawności fizycznej. Pomimo ogromu obowiązków znajduje czas na regularne zajęcia z pływania.

Wśród uczniów Hubert jest lubiany, szanowany i ceniony. Wszystko za sprawą olbrzymiej empatii, chęci niesienia pomocy i szacunku z jakim odnosi się do wszystkich wokół. Chłopiec ma niebywale rozwiniętą zdolność łagodzenia konfliktów. Bardzo zależy mu na tym, aby w zespole panowała zgoda i pokój. Jest chłopcem szalenie wrażliwym, który nigdy nie ocenia, nie krytykuje i nie skreśla. W jego oczach każdy zasługuje na drugą szansę. Zdecydowanie to właśnie Hubert jest dobrym duchem klasy.

O jego wspaniałych cechach mogli się już także przekonać członkowie drużyny harcerskiej Sokół. W tym roku Hubert wstąpił w jej szeregi, gdzie z godnością wypełnia wszystkie powierzane mu zadania, służy wsparciem, obdarowuje uśmiechem, a swoim postępowaniem daje przykład tego jak żyć zgodnie z wyznawanymi wartościami.

Wyjątkowa kultura osobista i sposób w jaki traktuje ludzi zostały docenione przez dziewczynki w klasie i w szkole. W tym roku szkolnym Hubert został okrzyknięty Dżentelmenem Szkoły.

Za tegoroczne osiągnięcia Hubertowi należą się gratulacje. Z pewnością jednak to nie koniec jego sukcesów. Chłopiec bowiem nigdy nie spoczywa na laurach i jest osobą, która zawsze od siebie wymaga, w związku czym wkrótce usłyszymy o jego dalszych dokonaniach.

 

Magdalena Chajduk

Magda to uczennica, która uparcie dąży do postawionych sobie celów, nigdy się nie poddaje, a niepowodzenia motywują ją do jeszcze cięższej pracy. Taka postawa sprawiła, że dziewczynka ukończyła klasę czwartą z wyróżnieniem a średnia jej ocen to 5,36.

Wytrwałość i zaangażowanie w podejmowane działania widoczne były wielokrotnie. Oprócz sukcesów naukowych Magda może pochwalić się również osiągnięciami sportowymi. Regularnie uczestniczy bowiem w zacięciach SKS. Reprezentowała szkołę w zawodach w piłce nożnej oraz piłce ręcznej i ma na swoim koncie liczne sukcesy.

Sport i nauka to jednak nie wszystkie dziedziny, w których rozwija się Magda. Ponieważ w życiu kieruje się wartościami chrześcijańskimi bierze udział w działaniach Eucharystycznego Ruchu Młodych. Z wielkim zaangażowaniem i dumą wypełnia wszystkie powierzane jej zadania.

Magda nie boi się wyzwań i w każdą aktywność wkłada całe swoje serce. Kilkakrotnie miała okazję zaprezentować szerokiej publiczności swój talent aktorski i zrobiła to z wielkim powodzeniem. Brała udział w przedstawieniu „Fatima”, jasełkach, a także w akademii z okazji Święta Niepodległości. W każdej z ról odnalazła się znakomicie. Sumienne i rzetelne przygotowanie dodało jej pewności siebie i umożliwiło wspaniały występ.

Dziewczynka dba także o dobre relacje z rówieśnikami. Dobrze rozumie jak ważny jest szacunek. Wie, co to empatia i bezinteresowna pomoc. Z pewnością dlatego jest uczennicą lubianą, w towarzystwie której każdy czuje się dobrze. Co ważne, Magda unika konfliktów, dąży do kompromisu i potrafi zaproponować rozwiązanie spraw spornych. W każdej sytuacji można liczyć jak jej dobre słowo i uśmiech.

Chociaż w tym roku Magda osiągnęła wiele to w przyszłości na pewno dopisze do swojej listy następne sukcesy.

 

Maja Majchrzak

Maja to dziewczynka, którą cechuje skromność i życzliwość. Jej pracowitość, spokój i dojrzała postawa uczniowska pomogły jej w ukończeniu klasy czwartej z wyróżnieniem. Średnia jej ocen to 5,00.

To cicha, skupiona na swoich zadaniach dziewczynka, która nie musi zabiegać o uwagę otoczenia, bo wie, że wielki talent poparty rzetelną pracą obroni się sam. Ze szkolnej ławki, w której jest doskonałym słuchaczem Maja potrafi wskoczyć na scenę i dosłownie nią zawładnąć. Jej umiejętności wokalne już nie raz wprawiły w osłupienie publiczność podczas konkursów i festiwali piosenki, w czasie których Maja zdobywała zasłużone nagrody. W tej drobnej postaci kryje się potężny głos, nad którym uczennica potrafi znakomicie zapanować i podarować słuchaczom niezapomniane przeżycia.

To jednak nie jest koniec scenicznych przygód Mai. Dziewczynka może pochwalić się także talentem aktorskim, którym chętnie dzieli się ze szkolną społecznością podczas przedstawień i akademii. Brała udział w przedstawieniu „Fatima”, jasełkach, a także akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Różnorodność powierzanych jej ról nie stanowi żadnego problemu. Maja potrafi się odnaleźć zarówno w komediowych jak i bardzo poważnych scenariuszach. Taka wszechstronność to niewątpliwie cecha dobrego aktora.

Sztuka i nauka to nie jedyne dziedziny, w których rozwija się Maja. Uczennica próbuje swoich sił również w sporcie. W tym roku szkolnym brała udział w zawodach piłki nożnej.

W klasie Maja jest uczennicą lubianą. Jej łagodne usposobienie i życzliwość są doceniane przez rówieśników. Dziewczynka chętnie  angażuje się w życie klasy i podejmuje działania na jej rzecz.

Liczne talenty Mai w połączeniu z jej wytrwałością i pracowitością na pewno otworzą przed dziewczynką drzwi do kolejnych sukcesów.

 

Julia Kułak

Julia to dziewczynka sumienna, pracowita i wytrwale dążąca do celu. W czasie lekcji jest doskonałym słuchaczem, w stu procentach skupionym na stawianych przed nią zadaniach. Ma znakomicie rozwiniętą zdolność selekcjonowania i przetwarzania informacji, co pozwala jej sprawnie pracować. Klasę czwartą ukończyła z wyróżnieniem, a średnia jej ocen to 5,00.

Dziewczynka nie tylko świetnie radzi sobie w szkole. Znajduje również czas na rozwijanie swojej pasji jaką jest taniec. Uczestniczy w zajęciach zespołu tanecznego Nowinka, z którym wielokrotnie brała udział w festiwalach i konkursach, w tym również międzynarodowych. Razem z nią zespół zgromadził na swoim koncie już wiele sukcesów.

W tym roku szkolnym Julka podjęła również wyzwanie sportowe. Wspólnie z koleżankami wzięła udział w turnieju piłki nożnej. Biorąc pod uwagę wytrwałość i pracowitość Julii, niewykluczone, że będzie on początkiem sportowej kariery.

Należy zwrócić uwagę na rzadkie wśród dzieci hobby Julii – uczennica lubi czytać i jest bardzo częstym gościem w bibliotece szkolnej. Co ważne, swoim zamiłowaniem do książek zaraża też innych.

W zespole klasowym Julka jest ostoją spokoju. Nie uczestniczy w konfliktach, ceni sobie zgodę i miłą atmosferę. Niewątpliwie może być wzorem godnym naśladowania.

Ten rok szkolny Julia może z pewnością zaliczyć do udanych. Zapewne w kolejnych latach również pokaże na co ją stać.

 

Antonina Jędrasik

Ciepło, spokój i łagodność to cechy, które od razu kojarzą się z Antosią. Ta pilna, sumienna i ambitna uczennica ukończyła klasę czwartą z wyróżnieniem i może pochwalić się średnią ocen 5,55. Ten olbrzymi sukces zawdzięcza swojej wytrwałości, odpowiedzialności i dojrzałemu podejściu do nauki.

Oprócz doskonałego wypełniania wszystkich stawianych przed nią obowiązków, Antosia jest również oddana swojej pasji. Uczestniczy w zajęciach zespołu tanecznego T-teens, podczas których doskonali swój talent oraz nawiązuje znajomości i buduje relacje.

Sprawność fizyczna i zamiłowanie do ruchu sprawiły, że Tosia spróbowała także swoich sił w sporcie. Okazało się, że prędkość, koordynacja i umiejętność pracy w zespole to także mocne strony uczennicy. Wraz z koleżankami reprezentowała szkołę w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Jej zaangażowanie i poświęcenie przyczyniło się do sukcesu zespołu, który stanął na podium zajmując trzecie miejsce. Być może to tylko wstęp do kolejnych sportowych osiągnięć Tosi.

Pomimo wrodzonej skromności, Antosi nie zabrakło odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań. Dziewczynka brała udział w konkursach, między innymi w konkursie o ruchu drogowym czy ogólnopolskim konkursie języka angielskiego. Efekty, jakie osiągnęła z pewnością zachęcą ją do kolejnych startów w przyszłości.

Nie można nie wspomnieć o relacji Antosi z rówieśnikami. Jej pozytywne usposobienie, pokojowość, życzliwość i uczynność sprawiają, że dziewczynka jest wspaniałą, szanowaną i lubianą koleżanką. Doskonale wie, czym jest szacunek do drugiego człowieka i zawsze okazuje go zarówno starszym jak i młodszym. Ceni sobie prawdziwą przyjaźń, jest lojalna, oddana i szczera. Egoizm jest jej zupełnie obcy. Zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro innych. Nie tylko dzieci, ale i dorośli mogliby się od niej uczyć.

Doskonale zakończony rok szkolny klasy czwartej to zapewne zaledwie początek dorgi Antosi do sukcesu.

 

Nikodem Żagiel

Nikodem to uczeń pilny, solidny, pracowity i doskonale zorganizowany. Ambitnie podchodzi do stawianych przed nim zadań i ze wszystkich obowiązków stara się wywiązywać w stu procentach. Nie zraża się drobnymi niepowodzeniami, uparcie dąży do celu i poważnie podchodzi nauki. Taka postawa uczniowska pozwoliła mu na ukończenie klasy czwartej z wyróżnieniem. Nikodem uzyskał znakomite wyniki w nauce. Jego średnia ocen to 5,27.

Umiejętność dobrej organizacji i prawidłowe zarządzanie czasem oraz samodyscyplina pozwalają mu na godzenie nauki z rozwijaniem pasji sportowej. Nikodem regularnie uczestniczy w treningach piłki nożnej i bierze udział w turniejach. Z poświęceniem i zaangażowaniem podchodzi do doskonalenia swoich sportowych umiejętności i wytrwale pokonuje wszelkie trudności, by stawać się coraz lepszym.

W zespole klasowym Nikodem jest popularny, lubiany i szanowany. Unika konfliktów, jest życzliwy, serdeczny i zawsze gotowy do niesienia pomocy, choćby to wymagało od niego poświęceń. W kontaktach z ludźmi zawsze okazuje szacunek. Potrafi pracować w zespole. Ma wiele ciekawych pomysłów, którymi dzieli się z innymi.

Nikodem ma niewątpliwie mnóstwo cech, które pomagają mu w osiaganiu sukcesów. Na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wkrótce usłyszymy o kolejnych osiągnięciach.

 

Lena Kaczorowska-śpiewająco osiągnęła najwyższą średnią w klasie 5,40.To dziewczynka ambitna, która potrafi iść pod prąd, dzielnie kroczy własną drogą nawet jeśli się komuś to nie podoba. Żaden apel i akademia szkolna nie może odbyć się bez jej udziału ponieważ swoim głosem wzrusza i porusza widzów. Chętnie dzieli się swoim talentem. Jest niezwykle przebojowa i świadoma tego co chciałaby osiągnąć w życiu.Udziela się w Związku Harcerstwa Polskiego. Jest ważnym członkiem zespołu, wprowadza w życie harcerskie wartości. Z oddaniem służy Bogu, ludziom i ojczyźnie.

Karolina Kudlińska-uczennica ,która osiągnęła bardzo dobre wyniki w nauce 5,36 i wzorowe zachowanie. Osoba niezwykle wrażliwa i empatycznie nastawiona do otoczenia. Dąży do tego by w klasie nie było konfliktów. Swoim spokojem zaraża innych. To dziewczynka niezwykle koleżeńska i zawsze gotowa do pomocy.Z ogromnym zaangażowaniem działa  w harcerstwie. Drużyna dzięki niej zyskuje wiele ciekawych pomysłów. Karolina potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i jest bardzo zaradna, wzbudza zaufanie u młodszych, dlatego zuchy chętnie spędzają z nią czas i chcą się od niej uczyć. Już teraz wykazuje zdolności pedagogiczne. Być może w przyszłości zostanie nauczycielem, który dzięki swojej cierpliwości stanie się wzorem godnym naśladowania dla wielu przyszłych uczniów. Jeśli wybierze karierę sportowca, także świetnie sobie poradzi ponieważ zdobywała wiele laurów w zawodach na szczeblu powiatowym. Wszystko jest możliwe. Jedno jest pewne -Karolina nie boi się żadnego wyzwania.

Paulina Pryszczewska -uczennica ,która osiągnęła średnią 5,36 i wzorowe zachowanie. To osoba niezwykle pracowita, nie lubi wychodzić przed szereg i wysuwać się na pierwszy plan. Ale dzięki swojej ambicji i wrażliwości i tak zostaje zauważona i osiąga bardzo wiele mimo , że dzisiejszy świat uczy jak rozpychać się łokciami żeby zostać zauważonym. Paulina wybiera drogę wytrwałej pracy i pamięta, że najważniejsza jest wrażliwość i szacunek. Od niedawna działa w ZHP, gdzie doskonali swoje umiejętności i chętnie służy dla dobra innych.

Wiktoria Ciesielska – uczennica ,która osiągnęła bardzo dobre wyniki w nauce 5,0 i wzorowe zachowanie. Wytrwale dąży do celu, nie zraża się drobnymi niepowodzeniami, podejmuje wysiłek i próbuje do końca, pomaga jej wiara w siebie i świadomość własnych zdolności. W grupie rówieśniczej jest bardzo lubiana, świetnie dogaduje się z koleżankami, które liczą się z jej zdaniem.

Dominika Konieczna

Sukces to drabina, po której nie da się wspiąć z rękami w kieszeniach (Albert Camus)

Wysokością drabiny prowadzącej do sukcesu na pewno nie przeraża się Dominika Konieczna, która w tym roku osiągnęła średnią 5, 27. Poprawiła rezultat z poprzedniego roku, ponieważ do swojego talentu dołącza zawsze sporo pracy. Dobrze wie, że nic łatwo nie przychodzi.

Bardzo dobrze radzi sobie z wielu przedmiotów szkolnych. Dysponuje jednak nie tylko tak zwaną „książkową” wiedzą. Jest twórcza i poszukująca – to cechy bardzo cenne. W dzisiejszym świecie często bywa tak, że zauważony i doceniony jest ten, kto potrafi się skuteczniej zaprezentować i pokazać. Dominika zawsze pozostaje spokojna i skromna. Nie przeciska się za wszelką cenę na pierwszy plan, bo rozumie, że to co naprawdę cenne i wartościowe obroni się samo – zostanie odkryte i podkreślone.

Dzięki sumienności i wytrwałości Dominika już teraz osiągnęła wiele. A zapewne jeszcze tyle przed nią. Dziewczynka jest wzorem godnym naśladowania. Koledzy i koleżanki z klasy liczą się z jej zdaniem. Doceniają, że w sytuacjach konfliktowych i trudnych staje w roli mediatora i rozjemcy – stara się szybko dążyć do zgody i dokłada wszelkich starań, by w 5 b panowała przyjemna atmosfera. Dominika ma wyjątkową zdolność trafnej oceny rzeczywistości, dlatego jej uwagi dotyczące różnych klasowych sytuacji są zazwyczaj bardzo celne.

Klasa podziękowała Dominice, powierzając jej funkcję zastępcy przewodniczącego. Dziewczynka doskonale wypełnia swoje zadanie. To wzór godny naśladowania, osoba pełna wrażliwości i empatii. Wierzę, że jeszcze usłyszymy o jej kolejnych sukcesach.

Julia Tymek

Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach autor nieznany

Julia Tymek wie, że wędrówka po tych schodach bywa trudna i wymaga wyrzeczeń, ale wytrwale wspina się na najwyższe piętra. Z roku na rok osiąga coraz wyższe wyniki w nauce. Jej tegoroczna średnia to 5,00.

Julia to dziewczynka bardzo ambitna. Zależy jej na osiągnięciu sukcesów w różnych dziedzinach. Nie zapomina jednak, że do tego celu trzeba używać uczciwych środków. To dziewczynka o wrażliwym sercu i dłoniach, które są zawsze gotowe do pomocy.

Dzieli się nie tylko swoją wiedzą, pomagając słabszym uczniom. Nie zatrzymuje dla siebie zdolności, którymi została obdarzona. Występowała podczas uroczystej Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2016/2017. Bezinteresownie, nie oglądając się na zaszczyty i nagrody poświęciła część swojego wakacyjnego czasu, by uświetnić wydarzenie układem tanecznym przygotowanym razem z koleżankami.

Ten talent zaprezentowała także podczas akademii z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowała się na scenie jako delikatny anioł.

Rola ta do niej pasuje. Klasa bardzo lubi Julkę, często wybiera ją jako towarzyszkę swoich zabaw i przedsięwzięć, ponieważ dziewczynka jest życzliwa i dąży do kompromisu.

Julia nigdy nie szczędzi uśmiechu, chętnie podejmuje różne inicjatywy klasowe i szkolne. Sumiennie wywiązuje się z powierzonych zadań i zawsze można na niej polegać.

Jestem przekonana, że uczennica osiągnie jeszcze bardzo wiele.

Julian Orzeł

Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą (Wergiliusz)

Julian Orzeł to uczeń, który osiągnął w tym roku średnią ocen 5,18. Ten wysoki wynik zawdzięcza nie tylko wrodzonemu talentowi, ale wytrwałości i chęci działania. Znacząco poprawił swój rezultat z pierwszego semestru. Udowodnił więc, że jest ambitny. Cecha ta z pewnością zaprowadzi go na najwyższe szczyty, które będzie zdobywał odważnie, przebojowo i ze zbawienną dawką poczucia humoru, którego mu nigdy nie brakuje.

Julek walczy o najwyższe laury w wielu dziedzinach. Wie, że ważniejsze od wyników są praca nad sobą i rozwój. Wytrwale, z zaangażowaniem i pasją trenuje zatem w piłkę nożną. Koledzy w klasie i na boisku często wyznaczają go jako lidera swojej grupy. Wiedzą, że Julek dzięki zdecydowaniu i kreatywności będzie starał się ze wszystkich sił poprowadzić każdy zespół go końcowego sukcesu.

Julian jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym, dlatego może osiągnąć bardzo wiele. Ma do wyboru kilka życiowych dróg. Nie brakuje mu też cechy, którą zwykle mają ludzie sukcesu. Jest odważny. Nie boi się wybierać nieprzetartych szlaków, świadomie wychodzi poza schematy i szuka oryginalnych rozwiązań. Porażka nie przeraża go. Kiedy mu się coś nie uda, dzielnie próbuje kolejny raz, wyciągając wnioski na przyszłość. Jestem przekonana, że nie pozwoli sobie podciąć skrzydeł. Będzie wciąż odkrywał to, co jest nowe i jeszcze nieznane.

Julian Orzeł wierzy w zwycięstwo, dlatego na pewno jeszcze wiele wygranych zapisze na swoim koncie. Wierzę w nie razem z nim i życzę powodzenia we wszystkich życiowych planach i działaniach.

 

Tytus Maciński

Powtórzyć sukces jest jeszcze trudniej, niż odmieść go pierwszy raz (Margot Fonteyn)

Mogą dokonać tego ludzie wyjątkowi. Tytus Maciński z pewnością do tego grona należy. Osiągnął najwyższą średnią w szkole – 5,82, utrzymując wynik z poprzedniego roku. Udowodnił zatem, że nie brakuje mu ambicji, zapału i nie zamierza obniżać sobie poprzeczki, mimo rosnącego z każdym rokiem poziomu trudności. Jest to z pewnością bardzo wartościowe.

Tytus jest chłopcem wszechstronnie uzdolnionym. Świetnie radzi sobie ze wszystkimi przedmiotami szkolnymi. Zdobywa laury w konkursach: recytatorskich, ortograficznych, językowych, muzycznych, plastycznych i sportowych. W konkursie recytatorskim reprezentował naszą szkołę na etapie powiatowym. Również w zmaganiach ortograficznych dotarł do etapu rejonowego. Na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Przytocznej wyśpiewał sobie tytuł laureata. Tytus wie, że talent to nie wszystko. Rozumie, że wrodzone zdolności trzeba połączyć z ciężką pracą. Dlatego nie unika zajęć dodatkowych, także tych oferowanych poza szkołą. Uczy się języków obcych, zdobywa medale na zawodach pływackich i konkursach sztuk walki. Wciąż szuka nowych wyzwań, nie boi się wysiłku, stara się być coraz lepszy i nie spoczywa na laurach.

Tytus nie zatrzymuje swoich zdolności tylko dla siebie. Chętnie dzieli się z klasą tym co wie i potrafi. Robi to zawsze bez wywyższania się, pozostaje skromny, ale świadomy swojej wartości. To bardzo rzadkie i cenne połączenie. Koledzy w klasie chętnie słuchają jego opowieści, które często wzbogacone są o drobne elementy teatralne. Tytus ma wyjątkowy talent gawędziarski i aktorski.

Uczniowie pytają go o radę, a w sytuacjach spornych zdają się na jego opinię. Te zdolności lidera są u niego czymś naturalnym. Wzbudza zaufanie grupy, która czuje się bezpiecznie, gdy ma go w swoich szeregach.

Tytus jest chłopcem, którego warto naśladować. Jestem pewna, że ma przed sobą wspaniałą przyszłość i jeszcze wiele razy pozytywnie wszystkich zaskoczy. Z całego serca życzę mu wielu sukcesów.

Hubert Potomski to uczeń klasy VI b. W tym roku szkolnym uzyskał średnią 5, 33. Ten wysoki wynik pokazuje, że jest bardzo utalentowanym, ambitnym i pracowitym chłopcem.

Nie tylko sumiennie przykłada się do obowiązków szkolnych, ale stara się także znaleźć czas na rozwijanie pasji i zainteresowań. Od wielu lat działa w szeregach harcerzy. Jest podporą 1DH Sokół. Podczas rajdów i biwaków stanowi podporę swojej drużyny.

Jak przystało na prawdziwego harcerza jest bardzo zaradny, zawsze pogodny i pomocny. Nie zajmuje się narzekaniem i marudzeniem, ale z entuzjazmem podejmuje pojawiające się na horyzoncie wyzwania.

Poza tym Hubert ma nieprzeciętne zdolności językowe. Brał udział w konkursach z języka angielskiego. Był członkiem grupy projektowej na zajęciach dodatkowych z tego przedmiotu. Podczas nich zaprezentował również talent informatyczny. Jego umiejętności w tym zakresie znacznie wykraczają poza poziom podstawowy. Zgodnie z ideą projektu edukacyjnego swoje umiejętności starał się przekazać pozostałym członkom zespołu. Wykazywał przy tym wyczucie pedagogiczne.

Swój talent do przekazywania wiedzy ujawnia także podczas spotkań ze słabszymi uczniami, którym bezinteresownie pomagał w nauce, tłumacząc między innymi zadania z matematyki czy języka angielskiego.

Hubert pokazał już wiele swoich zdolności i talentów. Te, które zostały jeszcze nieodkryte, z pewnością ujawnią się w przyszłości.

Anna Gibuła to uczennica, która osiągnęła imponującą średnią w tym roku szkolnym – 5,67. Za tymi cyframi kryje się jednak coś więcej niż „książkowa” wiedza. Ania to kolejna osoba w naszej szkole, która łączy talent i pracowitość.

Wtedy, kiedy inni cieszą się z powrotu do domu i zakończenia kolejnego dnia w szkole, dziewczynka zostaje wytrwale na zajęciach dodatkowych i poświęca wolony czas, by przygotowywać się do konkursów. Ten wysiłek przyniósł efekty. Ania, jako jedyna w szkole, awansowała do etapu rejonowego w konkursie rejonowym z języka polskiego. Znalazła się również w gronie trojga uczniów, którzy przeszła do etapu powiatowego w konkursie ortograficznym. Była też uczestnikiem dodatkowych zajęć dziennikarskich.

Ania ma jednak nie tylko zdolności polonistyczne i „lekkie pióro”. Jest podporą swojego zespołu podczas zawodów sportowych. Wraz z drużyną zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej. Zdobywa wysokie miejsca również w konkurencjach indywidualnych. Zajęła II miejsce podczas Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych.

Wszystkie sukcesy osiąga lekkim tanecznym krokiem, ponieważ jest członkiem zespołu Nowinka, z którym również osiągnęła w tym roku bardzo wiele. Dba o to, by nadal rozwijać ten talent.

Ponadto Ania należy do Związku Harcerstwa Polskiego. Jest harcerką zaangażowaną i zawsze gotową do służby, nawet w czasie dni wolnych. Ciągle pracuje nad sobą i stara się być coraz lepsza. To nie tylko cecha, którą powinna odznaczać się dobra harcerka, to cecha, jaką powinien posiadać człowiek sukcesu.

Anna Gibuła niewątpliwie do tej grupy należy. Możemy być pewni, że zdobywając kolejne szczyty, nie zapomni o empatii i szacunku w stosunku do drugiego człowieka – to bardzo cenne.

 

Szymon Dziobko – uczeń klasy Via, średnia ocen 5,33, zachowanie wzorowe.

Szymon jest uczniem, który wzorowo wypełnia obowiązki szkolne, osiąga wysokie wyniki w nauce i nie sprawia problemów wychowawczych. Jest systematyczny i chętnie wykonuje polecone mu zadania. Bierze udział w konkursach przedmiotowych,uzyskał awans do rejonowego etapu konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

Przez cały rok szkolny reprezentował naszą szkołę na zawodach sportowych zajmując wysokie lokaty:

–  I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych,

– I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA,

– III miejsce – Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców,

– V miejsce – Finał Wojewódzki w Czwórboju LA.

Szymon uczęszcza na zajęcia SKS.

 

Alicja Kadłubowska, uczennica klasy Via, średnia ocen 5,18, zachowanie wzorowe.

Ala to uczennica, która co roku osiąga wysokie wyniki w nauce i wzorowo wypełnia obowiązki szkolne. Chętnie wykonuje powierzone jej zadania, jest chętna do pomocy. Ma ogromne zamiłowanie do książek, jest najlepszą czytelniczką w klasach IV – VI.Reprezentowała naszą szkołę na Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju LA, gdzie szkoła zajęła I miejsce.Uczęszcza na zajęcia SKS oraz ERM.

 

Daria Leśna, uczeń klasy Via, średnia ocen 5,18, zachowanie wzorowe

Daria to uczennica pilna i systematyczna,  przykłada się do powierzonych jej zadań. Co roku uzyskuje wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Lubi czytać książki, jest fanką Harrego Pottera, uwielbia jazdę konną.

Uczęszcza na zajęcia SKS, ERM i harcerstwo.

 

Jakub Mikołajaczak, uczeń klasy Via, średnia ocen 5,25, zachowanie wzorowe.

Jakub to wzorowy i pilny uczeń. Ma ogromną wiedzę z wielu dziedzin, co potrafi w odpowiedni sposób wykorzystać. Bierze udział w konkursach przedmiotowych, otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym „Dzieje Apostolskie”. Jest ogromnym fanem Formuły 1. Bardzo chętnie pomaga uczniom, gdy potrzebują pomocy i nie tylko ze swojej klasy.

Uczęszczał na zajęcia ERM.

 

Tomasz Szlechetko, uczeń klasy Via, średnia ocen 5,67, zachowanie wzorowe.

Tomek uzyskał najwyższą średnią w klasie VIa. Jest pilnym i systematycznym uczniem, zawsze przygotowanym do zajęć.

Bierze udział w konkursach przedmiotowych, uzyskał awans do rejonowego etapu konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

Przez cały rok szkolny reprezentował naszą szkołę na zawodach sportowych zajmując wysokie lokaty:

–  I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych,

– I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA,

– III miejsce – Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców,

– V miejsce – Finał Wojewódzki w Czwórboju LA.

Tomek uczęszcza na zajęcia SKS.

 

Julia Kogut jest uczennicą klasy Ib gimnazjum. Jej średnia ocen na świadectwie wynosi 4,83, a ocena z zachowania jest wzorowa.

Julia jest miłą, skromną, grzeczną dziewczyną. Można na niej polegać, ponieważ jest odpowiedzialna i prawdomówna. Jest dobrą organizatorką i chętnie angażuje się w życie klasy i szkoły. Wywiązuje się terminowo z podjętych przez siebie przedsięwzięć. Nauczyciel jest dla niej autorytetem, który bardzo szanuje. Ma kilka dobrych przyjaciółek. Jest koleżeńska, lubiana zarówno przez rówieśników, jak i grono nauczycielskie. Uważa na lekcjach, jest systematyczna i ambitna. Jeśli chodzi o zachowanie, to jest przykładem dla innych. Dyscyplina pracy i koncentracja podczas lekcji pomagają uczennicy w uzyskiwaniu dobrych ocen. Przychodzi do szkoły przygotowana, a zaległości spowodowane nieobecnościami uzupełnia w terminie.

Uczennica po lekcjach uczęszcza na zajęcia teatralne, taneczna i sportowe. Reprezentuje szkołę w piłce ręcznej. Wraz z zespołem „Nowinka” często wyjeżdża na różne festiwale i mistrzostwa Polski, zdobywając pierwsze miejsca. Jej ulubione przedmioty szkolne to: biologia, chemia, język polski i język angielski. W wolnych chwilach czyta dreszczowce                  i thrillery medyczne.

 

Daniel Pruchniewski jest uczniem klasy IIIA Zespołu Szkół Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej.  Podczas trzech lat nauki dał się poznać jako uczeń, który zawsze wzorowo wypełniał swoje obowiązki.

Daniela cechuje odpowiedzialność, sumienność, aktywność, a przede wszystkim wysoka kultura osobista. Aktywnie uczestniczył w pracach na rzecz środowiska lokalnego, klasy i szkoły. Reprezentował szkołę w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia i zajął II miejsce w etapie rejonowym. Za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie „Geo-Planeta”  otrzymał wyróżnienie.

Daniel jest wrażliwy na krzywdę ludzką. Brał udział szkolnych akcjach charytatywnych: „Świąteczna paczka”, „Pola nadziei”. Był wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zawsze służy pomocą kolegom, szanuje poglądy innych, dba o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych osób. Godnie, kulturalnie zachowuje się w szkole i poza nią, okazuje szacunek innym osobom.

W swoich działaniach wysoko stawia poprzeczkę. Zawsze skutecznie zmierza do osiągnięcia wyznaczonego  przez siebie celu. Uczeń osiąga wysokie wyniki w nauce. Średnia ocen na koniec roku szkolnego 2016/2017 wyniosła 5,22.

Daniel uzyskał wysoki wynik z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej z języka polskiego i języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 

 

Martyna Kąkol jest uczennicą klasy IIIA Zespołu Szkół Gimnazjum  z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej. Cechuje ją skromność i wrażliwość na krzywdę ludzką. Brała udział w szkolnych akcjach charytatywnych „Świąteczna paczka”, „Pola nadziei”. Szanuje i rozwija tradycje szkoły, dba o kulturę życia codziennego, przejawia troskę o mienie szkoły, własność społeczną i indywidualną. Jest zawsze punktualna i zdyscyplinowana, o wysokiej kulturze osobistej, odpowiedzialna za powierzone obowiązki.

Martyna wyróżnia się oryginalnością i twórczym podejściem do zagadnień                          i problemów. Jest laureatem konkursu literackiego, nad którym patronat objął Starosta Międzyrzecki „Jaką opowieść związaną z historią swojej miejscowości chciałbyś przekazać następnym pokoleniom”. Jej praca „Stary młyn” była wyrazem dobrej znajomości historii swojej gminy, wyróżniała się dbałością o szczegóły i była pięknym wyrazem patriotyzmu.

Uczennica osiąga wysokie wyniki w nauce. Jej średnia ocen na koniec roku szkolnego 2016/2017 wynosiła 4,94. Martyna uzyskała najwyższy wynik z trzeciej części egzaminu gimnazjalnego tj. z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

 

Natalia Nadolna jest uczennicą kl. IIIa Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej. Jest uczennicą pilną, zdyscyplinowaną i odpowiedzialną. Powierzone zadania wykonuje zawsze terminowo i rzetelnie. Bardzo chętnie angażuje się w prace na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego. Chętnie uczestniczy w dyskusjach, konkursach, olimpiadach, traktując to jako swego rodzaju przygodę intelektualną. W bieżącym roku szkolnym reprezentowała szkołę w Olimpiadzie Pierwszej Pomocy. Natalia jest wrażliwa na krzywdę ludzką. Brała udział w wielu szkolnych akcjach charytatywnych: „Świąteczna paczka”, „Pola nadziei”. Była wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczyła w Olimpiadzie Sportowej „Realizujemy swoje marzenia”, której organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Lśnienie” oraz Dom Pomocy Społecznej w Rokitnie. W swoich działaniach wysoko stawia poprzeczkę. Zawsze skutecznie zmierza do osiągnięcia wyznaczonego  przez siebie celu. Uczennica osiąga wysokie wyniki w nauce i sporcie. Średnia ocen na koniec roku szkolnego 2016/2017 wyniosła 5,33. Natalia osiągnęła najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej z języka polskiego. Odnosi sukcesy w grach zespołowych. Zdobyła Mistrzostwo Powiatu w Piłce Ręcznej i ogłoszono ją najskuteczniejszym strzelcem. Godnie reprezentuje OSP w Przytocznej. W XVIII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w kategorii drużyn kobiecych zajęła 3 miejsce. Natalia jest tancerką zespołu „Nowinka”, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej. Z dumą reprezentuje zespół, Gminę Przytoczna i województwo lubuskie na turniejach i festiwalach. Jej postawa i zachowanie są godne naśladowania.

 

Natalia Milczyńska – uczennica kl.IIB. Punktualna, zdyscyplinowana, odpowiedzialna, sumienna. Powierzone zadania wykonuje terminowo i rzetelnie. Wzorowo wywiązuje się z obowiązków przewodniczącej klasy. Wysoko stawia poprzeczkę i skutecznie zmierza do wytyczonego przez siebie celu. Cechuje ją wysoka kultura osobista, skromność i wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka. Chętnie angażuje się w pomoc koleżeńską. Od 2015r. aktywnie działa w Szkolnym Kole Wolontariatu, w którym obecnie pełni funkcję przewodniczącej. Jest inicjatorką i współorganizatorem szkolnych akcji charytatywnych: Świąteczna Paczka, Pola Nadziei, kartka urodzinowa dla Julki, zbiórka nakrętek i karmy dla psów. Była wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyróżnia się oryginalnością i twórczym podejściem do problemów. Szanuje i pielęgnuje tradycje szkoły, przejawia troskę o jej mienie. Dba o pozytywny wizerunek szkoły w środowisku lokalnym. Przejawia zainteresowania humanistyczne. W roku szkolnym 2016/2017 brała udział w przedmiotowym konkursie z języka polskiego, konkursie „Czytanie warte zachodu”. Ponadto interesuje się biologią. Jest najlepszą uczennicą w klasie, laureatką nagrody im. Judyty Uszko. Lubi śpiewać i jak sama twierdzi „śpiew to recepta na wszelakie smutki, daje radość i ukojenie”.

 

Nikola Wąchalska jest uczennicą klasy IIIA Zespołu Szkół Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi  im. Jana Pawła II w Przytocznej. Wyróżnia się bardzo wysoką kulturą osobistą, posiada duży autorytet wśród młodzieży. Jest uczennicą pilną, zdyscyplinowaną i kreatywną. Niezwykle ambitna i pracowita. Chętnie angażuje się w prace na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego. Jest wrażliwa na krzywdę ludzką. Brała udział w szkolnych akcjach charytatywnych „Świąteczna paczka”, „Pola nadziei”, była wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Reprezentowała szkołę w Olimpiadzie Pierwszej Pomocy. Wysoko stawia poprzeczkę w swoich działaniach. Uczennica osiąga wysokie wyniki w sporcie. Odnosi sukcesy w grach zespołowych. Jest Mistrzem Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt, w Piłce Nożnej Dziewcząt, w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w L.A. w rzucie oszczepem i w sztafecie 4*100m. Nikola jest tancerką zespołu :Nowinka”, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej. Godnie reprezentuje zespół, Gminę Przytoczna i województwo lubuskie na turniejach i festiwalach. Wzięła udział w Mistrzostwach Polski, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata. Zdobyła 3 miejsce oraz nominację do kadry narodowej. W marcu 2017 roku uczestniczyła w Krajowych Mistrzostwach IDO i zdobyła 5 miejsce w grupie wiekowej 16+ w kategorii Street Dance Show Formacje. Jej postawa jest godna naśladowania.

Wiktoria Ciesiółka to uczennica klasy III b, która uzyskała średnią ocen 5,39

i wzorowe zachowanie. Osiągnięcie tak wysokich wyników potwierdza fakt, że jest to osoba ambitna i dążąca do wytyczonych celów. Jej chęć rozwijania się umożliwiła jej zdobycie wysokich wyników w różnych konkursach zarówno na szczeblu szkolnym jak i powiatowym min:

 • zakwalifikowała się do pierwszej części finału wojewódzkiego konkursu „Czytanie warte zachodu”,
 • zdobyła wysoki wynik na konkursie rejonowym z języka polskiego,
 • wygrała szkolny całoroczny konkurs językowy,
 • zdobyła II miejsce w szkolnym konkursie biologicznym „Tajemnice ciała człowieka”,
 • oprócz języka polskiego reprezentowała szkołę w konkursie rejonowym

z biologii i historii.

Wiktoria wie, że życie w szkole polega na współpracy wszystkich uczniów ze sobą, dlatego rzetelnie wykonywała swoje obowiązki pełniąc rolę sekretarza Samorządu Uczniowskiego i członka szkolnego Koła Wolontariatu „Anioły Szkoły”. Nie była też obojętna wobec innych potrzebujących, dlatego pełniła rolę wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wiktoria osiągnęła najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego. Ponadto ma najwyższy wynik z historii, języka angielskiego, matematyki i przedmiotów przyrodniczych.

 

Fanselow Weronika  to wzorowa uczennica ze średnią ocen 4,94. Jej pasją jest taniec, dlatego od kilku lat zdobywa wysokie wyniki na ogólnopolskich

i międzynarodowych turniejach tańca z grupą taneczną Nowinka. Świetna forma

i rozwijanie umiejętności fizycznych umożliwiła jej reprezentowanie szkoły i zdobycie:

 • pierwszego miejsca na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej,
 • I miejsca na Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych,
 • II miejsca na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej.

Weronika ma też serce otwarte na pomoc innym, dlatego była członkiem Szkolnego Koła Wolontariatu „Anioły Szkoły” i pełniła rolę wolontariusz na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

 

Hercyg Daria to wzorowa uczennica ze średnią ocen 5,06. Zawsze gotowa do pracy podczas akademii i uroczystości szkolnych.

Jej pracę na rzecz środowiska szkolnego docenili koledzy i koleżanki ze szkoły wybierając ją na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Natomiast jej piękną mowę doceniło jury podczas konkursów recytatorskich. Zarówno na „Zimowym Konkursie Recytatorskim” jak i „Wiosennym Konkursie Recytatorskim” Daria zdobyła tytuł laureata.

Wielkie serce i troskę o innych mogła pokazać pełniąc rolę wolontariusza Szkolnego Koła Wolontariatu „Anioły Szkoły” i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Daria oprócz języka polskiego osiągała bardzo dobre wyniki z biologii – zdobyła III miejsce na konkursie biologicznym „Tajemnice ciała człowieka”.

 

Karolina Gierczyńska to wzorowa uczennica ze średnią ocen 4,94.

Karolina to przede wszystkim super matematyk o gołębim sercu. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że została  finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PANGEA i przez cały rok pełniła rolę wolontariusza w Szkolnym Kole Wolontariatu „Anioły Szkoły” i od kilku lat niesie pomoc potrzebującym w Polsce zbierając fundusze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Karolina zawsze wzorowo pracowała na rzecz klasy. Jej pomysły wykorzystane zostały podczas przygotowania stroika bożonarodzeniowego, który zajął pierwsze miejsce w szkolnym konkursie.

 

Maciej Korczyński to uczeń, który zdobył średnią ocen 5,00.

O Macieju można powiedzieć dobry uczeń i świetny sportowiec z niesamowitym słuchem i umiejętnościami muzycznymi.

Swoje umiejętności fizyczne pokazał na zawodach sportowych, reprezentując szkołę i zdobywając:

 • I miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej, oraz
 • II miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zawsze wzorowo pełnił rolę ucznia dając pokaz swoich umiejętności  pianistycznych podczas uroczystości gminnych, na imprezach kulturalnych i akademiach szkolnych. Wszystko to było możliwe dzięki ukończonej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu na fortepianie.

Ponadto Maciej pełnił rolę wolontariusza podczas ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Maciek osiągnął najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego poziom podstawowy.

 

Kamila Szewczyk to wzorowa uczennica ze średnią ocen 5,00.

Kamila jest typem uczniów, o którym marzy każdy nauczyciel. Jest to bowiem dobra uczennica, dobry sportowiec i bardzo dobry człowiek.

Jako reprezentantka szkoły zdobyła:

 • pierwsze miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej,
 • I miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych,
 • II miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej.

Cały rok pełniła rolę wolontariusza w Szkolnym Kole Wolontariatu „Anioły Szkoły” i podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kamila chętnie pomaga innym i  zawsze robi to z uśmiechem na ustach.

 

Oliwia Urbańska to wzorowa uczennica, która pracując sumiennie przez cały rok zdobyła średnią ocen 5,06.

Pasją Oliwii są książki, które czyta dziennie i „pochłania” całą swoją osobą. Reprezentowała szkołę w gminnych konkursach recytatorskich. Zdobyła tytuł laureata w „Zimowym Konkursie Recytatorskim” i wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Najważniejszy jest jednak awans do pierwszej części finału wojewódzkiego w konkursie „Czytanie warte zachodu”.

Oliwia interesuje się również biologią, co przełożyło się na udział w rejonowym konkursie biologicznym i wygraną w szkolnym konkursie biologicznym „Tajemnice ciała człowieka”.

Potrafi wzruszyć i rozbawić każdego, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby nie pomagała innym. Oliwia przez cały rok była wolontariuszem Szkolnego Koła Wolontariatu „Anioły Szkoły”, wzięła udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz udzielała się podczas imprez i akademii szkolnych oraz gminnych min. obchodów Dnia Seniora.

Oliwia osiągnęła najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego z historii.