NAJWIĘKSZY SUKCES

image_pdfimage_print

 

Dziecięcy świat powinien być rzeczywistością kolorową, pełną radości i uśmiechu. To wspaniale, kiedy najmłodsi zapraszają do niego dorosłych, by wspólnie z nimi go tworzyć.

 

Dziecięcy świat powinien być rzeczywistością kolorową, pełną radości i uśmiechu. To wspaniale, kiedy najmłodsi zapraszają do niego dorosłych, by wspólnie z nimi go tworzyć.

Udało się to osiągnąć w naszej szkole. 7 czerwca połączono obchody Dnia Dziecka i Dnia Sportu. Ta niezwykła atmosfera zdrowej rywalizacji sprawiła, że szkolne boisko w magiczny sposób zamieniło się w Krainę Czarów, Gier i Zabaw. Bajkowy świat jest przecież tak bliski każdemu dziecku.

Nasi uczniowie mogli przemienić się w baśniowe stwory i swoich ulubionych bohaterów filmowych – farby do malowania twarzy zaczarowały ich uśmiechnięte buzie. Niektórych aż trudno było poznać!

Rywalizacja w dwa ognie i koszykówkę toczyła się według zasad fair play, w atmosferze serdeczności i zabawy. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie drużyny były bardzo przejęte grą, wkładały w nią całe serce.

Nie zabrakło również smacznych kiełbasek, dzięki którym zawodnicy mogli nabrać sił. Nagroda (pyszne lody śmietankowe) także okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ pogoda również podzielała naszą radość. Słońce szeroko uśmiechało się, poklepując po plecach gorącymi promieniami. Lody były więc znakomitym orzeźwieniem.   

 „Największym sukcesem każdego dorosłego jest szczery uśmiech na twarzy dziecka”. Możemy z całą pewnością stwierdzić, że obchody Dnia Dziecka i Dnia Sportu zakończyły się pełnym sukcesem! Będziemy ze wszystkich sił dążyć do tego, by osiągano go nie tylko od święta, ale każdego dnia. Nawet, jeśli wydaje się zupełnie zwyczajny…

Renata Pałka

źródło: Szkoła Podstawowa w Przytocznej