NATALIA NADOLNA WÓJTEM GMINY!

image_pdfimage_print

Wkrótce będziemy wybierać wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. To właśnie z tego powodu tegoroczny konkurs dziennikarski organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu nosił tytuł „Wygrywam wybory i…” 


   Wkrótce będziemy wybierać wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. To właśnie z tego powodu tegoroczny konkurs dziennikarski organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu nosił tytuł „Wygrywam wybory i…”

   Uczestnicy konkursu mieli dowolnie rozwinąć początek zdania zaproponowany w  temacie. Mogli wyobrazić sobie, że kandydowali w wyborach, zdobyli zaufanie mieszkańców swojego regionu i wygrali rywalizację o prestiżowe stanowisko wójta, burmistrza lub prezydenta. Konkurs był kierowany głównie do Wielkopolan, ale swoich sił próbowali również mieszkańcy innych województw.

   W swojej pracy zaprezentowali program wyborczy, przedstawili propozycje zmian, które miałyby poprawić jakość życia mieszkańców. Mogli oczywiście napisać także o tym, co ich zdaniem nie wymaga poprawiania. Inwencja przyszłych polityków jest godna podziwu.

   Natalia Nadolna – uczennica klasy VI a znalazła się w gronie laureatów konkursu. Wyróżnienie, które otrzymała to wyjątkowy sukces. Nadesłano aż 188 prac. Nagrodzone zostały 24. Jury wybierało najlepszych w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie.

   Gala finałowa konkursu odbyła się 12 kwietnia. Zanim nastąpiło wręczenie nagród, goście mogli posłuchać pięknych dźwięków muzyki klasycznej. Tę duchową ucztę zapewniła wszystkim młodzież ze Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Fragmenty nagrodzonych prac przeczytał gość specjalny –Szymon Góralczyk – członek grupy „Karawana Opowieści” działającej w Warszawie.  Nagrody wręczyła pomysłodawczyni konkursu, pani Marlena Kompowska oraz przedstawiciele Rady Miasta Poznania, którzy z uwagą przysłuchiwali się propozycjom młodych obywateli.

   W programie wyborczym Natalii pojawiło się kilka ciekawych propozycji zmian. Może warto poznać ten cenny głos obywatelski? Szóstoklasistka wskazała również te działania na terenie gminy, które uważa za cenne i wartościowe. Wymienić można choćby działalność zespołu „Nowinka” i rozsławiające nasz region „Święto Pomidora”.

  Relację z tego wydarzenia można przeczytać w numerze „Głosu Wielkopolskiego” oraz na stronie internetowej tej gazety: www.gloswielkopolski.pl.  Mam nadzieje, że przygoda z konkursem dziennikarskim pozostanie na długo w pamięci Natalii. Gratuluję sukcesu – to powód do dumy!

 Renata Pałka