NATALII „LISTY DO …”

image_pdfimage_print

31 marca klasa I a wraz z wychowawczynią na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze wzięła udział w gali wręczania nagród zwycięzcom konkursu literackiego TRYLOGIA. LIST do…” 

   

    31 marca klasa I a wraz z wychowawczynią na zaproszenie (ufundowanie również przejazdu autokarem) Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze wzięła udział w gali wręczania nagród zwycięzcom konkursu literackiego TRYLOGIA. LIST do…” oraz otwarciu wystawy malarskiej pod tytułem  „Trylogia – dziwne materii pomieszanie”. 

   Spośród 32 prac wyłoniono troje finalistów, wśród których znalazła się nasza uczennica – Natalia Nadolna. Po zaprezentowaniu wyróżnionych tekstów każda klasa miała czas na występ, dopingowanie koleżance. Natalię wspierała grupa taneczna Nowinka.
   Następnie szacowne jury, w skład którego wchodziła  m.in. Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, Stefan Niesiołowski – poseł na Sejm RP, Bożenna Bukiewicz – posłanka oraz Wojciech Giermaziak – dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej przyznali kolejność nagród.
Poziom prac  był bardzo wysoki. List  naszej uczennicy  zadziwił pomysłowością i oryginalną formą – wideobloga. Otrzymał II miejsce, a nagrodą był aparat fotograficzny oraz replika szabli z XVII wieku.
W czasie prasowego wywiadu Natalia nadmieniła, że:
Po raz kolejny do wzięcia udziału w konkursie zachęciła mnie moja polonistka Elżbieta Piatyszek. Napisałam list do Kniaziówny, który mówi o uczuciach i wyraża mój podziw jej miłości do Skrzetuskiego. Utożsamiam się z Heleną, ponieważ też jestem romantyczką
.

Jestem bardzo zaskoczona. Listy moich rywali były równie dobre. Do listu „Dumka na Dwa Serca” dołączyłam fragment nagrania z Narodowego Czytania – spektaklu przygotowanego przez Naszą młodzież

   Ta niezwykła wycieczka wywołała ogrom wrażeń:
– Byłem pierwszy raz na takiej uroczystości i w takim miejscu.
– To miłe ,że nasza koleżanka wygrała również dla nas prezent, wycieczkę.

Wszyscy zwracali uwagę na nasze koszulki z napisem -Gimnazjum w Przytocznej- klasa IA.

   Gratulujemy i  życzymy kolejnych, tak owocnych inspiracji literackich.
  Zapraszamy do obejrzenie efektu pracy Natalii oraz licznych  fotorelacji prasowych.

 

{youtube}jobqq-MyLM4{/youtube}