NOWINKA – 38 Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

image_pdfimage_print

38 Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to barwna, kolorowa, radosna, największa i najstarsza impreza promującą dziecięcą twórczość w Polsce, a także jedna z największych w Europie. Taniec , zabawa, uśmiech i emocje towarzyszyły tancerzom „Nowinki” przez pięć festiwalowych dni.

W 38. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie uczestniczyło około 5 tysięcy dzieci od 4 do 16 lat. W kolejnym etapie, festiwalowych eliminacjach rywalizowało ich około 2500 ze wszystkich regionów kraju i z zagranicy. Wszyscy artyści zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Był to pierwszy udział obecnych formacji Nowinki w tak prestiżowym festiwalu. Jesteśmy dumni z naszych tancerzy że przebrnęli eliminacje i mogli wziąć udział w najpiękniejszym tanecznym festiwalu reprezentując Gminę Przytoczna. Były to cudowne chwile w magicznej atmosferze, które na długo pozostaną w naszych sercach.

Serdeczne PODZIĘKOWANIA  dla Wójtowi Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Piotra Barskiego za zaangażowanie, wsparcie i pomoc jakie otrzymaliśmy. Dzięki Państwa uprzejmości hojności i wielkiemu sercu możliwy jest dalszy rozwój naszego zespołu. Dziękujemy!