NOWINKA FINALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY

image_pdfimage_print

W dniu 20.06.2015 r. Zespół Taneczny „NOWINKA” brał udział w Mistrzostwach Europy International Dance Organization, które po raz pierwszy odbywały się w Polsce. Tancerze naszego Zespołu jako jedyni w województwie i nieliczni w Polsce reprezentowali nasz kraj podczas tej prestiżowej imprezy, w której udział wzięli tancerze z 11 krajów Europy. Aby móc wziąć udział w Mistrzostwach Europy tancerze musieli zaprezentować się na Mistrzostwach Polski oraz wytańczyć kwalifikację do Kadry Narodowej.

W Mistrzostwach Europy wystąpili najstarsi tancerze Zespołu „Nowinka” ze Skwierzyny i Przytocznej prezentując się w jednej formacji tanecznej. Jak to bywa na tego typu imprezach konkurencja była ogromna, wszystkim uczestnikom towarzyszył ogromny stres, ponieważ większość tancerzy po raz pierwszy wzięła udział w tak dużej i prestiżowej imprezie jaką są Mistrzostwa Europy. Przed samym wyjściem na scenę tancerzom towarzyszyło ogromne skupienie co przyniosło zamierzony efekt. Wszystkie elementy akrobatyczne udało się wykonać na wysokim poziomie. Po wyczerpujących prezentacjach z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki jakie kraje i które formacje zakwalifikują się do finału. Niedowierzanie oraz szczęście towarzyszyły naszym tancerzom kiedy okazało się, że nasza formacja zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Europy. Marzenia stały się rzeczywistością.

Po finałowych prezentacjach formacji prowadzący ogłosił, iż „NOWINKA” zajęła 7 miejsce w Europie! To ogromny sukces i ciężka praca tancerzy oraz instruktorki Zespołu- Manueli Mamys tym bardziej, że po raz pierwszy Zespół „NOWINKA” brał udział w tej kategorii tanecznej na Mistrzostwach Europy.

Po raz kolejny „NOWINKA” udowodniła, że jest wspaniałą wizytówką artystyczną nie tylko naszej gminy i województwa ale jest również rewelacyjnym „kulturalnym towarem eksportowym” w Polsce.

Tancerze składają serdeczne podziękowania dla wspaniałej instruktor i choreograf- Manueli Mamys, która stworzyła układ taneczny „OMEN” i przygotowała ich do udziału w mistrzostwach.

Serdecznie gratulujemy!