„NOWINKA” NA MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE

image_pdfimage_print

Dwie najstarsze grupy Zespołu Tanecznego „NOWINKA” ze Skwierzyny i Przytocznej brały udział wspólnie z Taneczną Skupiną „GOONIES” w międzynarodowym projekcie „DANCESHIP” w Puchov na Słowacji.

 

Dwie najstarsze grupy Zespołu Tanecznego „NOWINKA” ze Skwierzyny i Przytocznej brały udział wspólnie z Taneczną Skupiną „GOONIES” w międzynarodowym projekcie „DANCESHIP” w Puchov na Słowacji. Wymiana młodzieży odbywała się w połowie wakacji i trwała 11 dni. Przedsięwzięcie sfinansowała Komisja Europejska w ramach programu „Youth in Action Programme”.

Tancerze i tancerki Zespołu „NOWINKA” codziennie brali udział w warsztatach z różnych styli tanecznych. Szlifowali swoje umiejętności m.in. z disco, hip- hop’u, popping’u, rock ‘n’ roll’a akrobatycznego oraz tańca ludowego aby na sam koniec wymiany zaprezentować swoje umiejętności przed mieszkańcami i turystami miasta Trencin.

W międzyczasie młodzież uczestniczyła w dodatkowych atrakcjach jakie zapewniali organizatorzy projektu. Korzystali z Wellnes i SPA jakie zapewniał nowy ośrodek szkoleniowo – treningowy, w którym nocowali i odbywali treningi, zwiedzali miasto Puchov oraz Trencin wraz z historycznym zamkiem. Dodatkowo wolne chwile spędzali na odkrytym basenie znajdującym się niedaleko ośrodka.

Najbardziej integralną częścią wymiany były dni narodowe podczas, których każdy kraj prezentował swoje tradycje i obyczaje. Nie mogło obejść się również bez tradycyjnych tańców, zabaw i piosenek. Uczestnicy świetnie się bawili i dzięki temu nawiązali nowe znajomości.

Kadra obu Zespołów również integrowała się z młodzieżą. Wspólnie brali udział w treningach, grach oraz zabawach. Na sam koniec projektu zgotowali swoim podopiecznym wesołą niespodziankę. Była to wspaniała dosłownie i w przenośni- Zielona Noc.

Przypomnijmy, że przedsięwzięcie, w którym brała udział „NOWINKA” to zasługa Kierownika Artystycznego Zespołu- Manueli Mamys oraz Managera Przemysława Uss, którzy po raz kolejny sięgnęli po grant z Unii Europejskiej.

Podczas projektu tancerze otrzymali koszulki, identyfikatory, medale, pamiątkowe dyplomy oraz poduszki z nazwą projektu. Każdy z uczestników otrzymał również Certyfikat Youthpass z Komisji Europejskiej, który potwierdza zdobyte umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje podczas projektu.

Koszt jaki ponieśli tancerze to 350zł. Resztę dofinansowała Komisja Europejska.

PRZEMYSŁAW USS