NOWINKA/NEW DANCE WICEMISTRZEM EUROPY!

image_pdfimage_print

W dniach 06-09.06.2019 r. Zespół Taneczny  NOWINKA/NEW DANCE brał udział w Mistrzostwach Europy International Dance Organization, odbywających się w Bratysławie.

Tancerze  Zespołu jako jedyni w województwie i nieliczni w Polsce reprezentowali Nasz Kraj podczas tej prestiżowej imprezy, w której udział  wzięli tancerze  z  16 krajów  Europy tj. Słowacja, Niemcy, Czechy, Węgry, Norwegia, Słowenia, Dania, Rumunia, Włochy, Ukraina… Aby móc wziąć udział w Mistrzostwach Europy tancerze musieli zaprezentować się na Mistrzostwach Polski oraz wytańczyć kwalifikację do Kadry Narodowej.

Tancerze  NOWINKA/ NEW DANCE  brali udział  w kilku kategoriach tanecznych odbywających się podczas mistrzostw. Były to Mini Formacja Disco Show dzieci, Mini Formacja Disco Show juniorów, Mini Formacja Disco Show adults oraz Formacja Disco Show Adults. 

Cztery dni tanecznej walki, zmagania i rywalizacja z najlepszymi tancerzami w europie. W finałach Mistrzostw Europy znalazły się wszystkie zaprezentowane przez Nas formacje i Mini formacje!!!  Niemożliwe stało się rzeczywistością. Dwa tytuły Wicemistrza Europy trafiają do tancerek zespołu NOWINKA/NEW DANCE !!! Tym samym teoria znalazła swoje odzwierciedlenie w praktyce. Żmudne i wyczerpujące treningi opłaciły się. To ogromny sukces i ciężka praca tancerzy oraz instruktorki Zespołu- Manueli Mamys.

Drugie  miejsce tytuł Wicemistrza Europy oraz srebrne medale które zawisły na szyjach naszych tancerzy powędrowały do Mini Formacji  Disco Show pow. lat 16 – Vogue  oraz Formacji Disco Show pow. lat 16 – Alice New Generation 

W składzie :

 1. Aurelia Mierzejewska
 2. Julia Piotrowska
 3. Oktawia Raczyńska
 4. Anna Gibuła
 5. Wiktoria Adamkiewicz
 6. Maja Bartkowiak
 7. Julia Kogut
 8. Karolina Stępień
 9. Lena Kaczorowska
 10. Sandra Szarata
 11. Julia Sobota
 12. Gabriela Dziobek
 13. Agata Bednarek
 14. Alicja Kinecka
 15. Aleksandra Buśko
 16. Karolina Zabrocka

Miejsca w finałach wytańczyli również :

5 miejsce Mini Formacja do lat 11 – Słodki Świat

6 miejsce Mini Formacja 12-15 lat – Welcome to the Circus

7 miejsce solo freestyle Julia Sobota

8 miejsce Mini Formacja do lat 11 – Wild West

Jesteśmy DUMNI Z NASZYCH TANCERZY! Emocje, stres, nerwy towarzyszyły nam od początku do końca Mistrzostw! SZCZĘŚCIE , DUMA I PIĘKNE WSPOMNIENIA POZOSTANĄ NA BARDZO DŁUGO! Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego i wielkiego serca za POMOC! Rodzicom, sponsorom, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej oraz władzą  Przytocznej! TO DZIĘKI WAM SPEŁNIŁY SIĘ NASZE MARZENIA!!!

Po raz kolejny NOWINKA/NEW DANCE udowodniła, że jest wspaniałą wizytówką artystyczną nie tylko gminy i województwa ale jest również „kulturalnym towarem eksportowym” w Polsce.

Tancerki i tancerze składają serdeczne podziękowania dla wspaniałej instruktor i choreograf- Manueli Mamys, która stworzyła układy  taneczne  i przygotowała ich do udziału w mistrzostwach .