„NOWINKA” NIE ZWALNIA TEMPA!

image_pdfimage_print

W dniu 05 czerwca br. Zespół Taneczny „NOWINKA” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej oraz Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie brał udział w VI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca odbywającym się w Sulechowie. Zespół zaprezentował na nim 7 choreografii.

Festiwal rozpoczął się o godz. 10:00 i był podzielony na dwa bloki taneczne. Grupy Zespołu „NOWINKA” przyporządkowane zostały do drugiej części przedsięwzięcia, która rozpoczynała się po godz. 14:00. Dzięki temu tancerze udali się na Festiwal po godz. 12:00 by dotrzeć na miejsce tuż przed wyznaczoną godziną .

Zwarci i gotowi, najmłodsi i ich starsi koledzy i koleżanki z Zespołu zaprezentowali się w 7 choreografiach przygotowanych przez Kierownika Artystycznego Zespołu- Manuelę Mamys. Nadszedł czas na wyłonienie zwycięzców spośród wszystkich 120 prezentacji tanecznych biorących udział w Festiwalu.

Radość tancerzy była ogromna, gdyż wszystkie 7 zaprezentowanych choreografii zostało docenione przez jury i bardzo wysoko nagrodzone. „NOWINKA” zdobyła aż 4 pierwsze miejsca oraz 3 drugie miejsca.