„NOWINKA” PO RAZ KOLEJNY ZACHWYCA

image_pdfimage_print

W miniony weekend Zespół Taneczny „NOWINKA” brał udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Lęborku. 

„NOWINKA” po raz kolejny zachwyca i zwycięża

7 choreografii – 7 pucharów

W miniony weekend Zespół Taneczny „NOWINKA” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej oraz Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie brał udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Lęborku. „NOWINKA” w zmaganiach tanecznych przedstawiła aż 7 choreografii przygotowanych przez Kierownika Artystycznego Zespołu – Manuelę Mamys. Wszystkie zostały nagrodzone pucharami.

Festiwal rozpoczął się o godz. 08:00, dlatego też nasi tancerze musieli wyjechać do Lęborka przed północą. Zwarci i gotowi, najmłodsi i ich starsi koledzy i koleżanki z Zespołu zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Jeden z układów tanecznych „Dżungla” miał swój sceniczny debiut, ponieważ po raz pierwszy był prezentowany przed szeroką publiką oraz poddany pod ocenę bardzo wymagającego jury.

Pierwsze do boju stanęły młodsze grupy, które zaprezentowały się w kategorii Inscenizacje taneczne oraz Inne propozycje taneczne do lat 11. Po nich do boju stanęli  starsi tancerze w wieku 12 – 15 lat oraz powyżej 15 lat. Po zaprezentowaniu 7 prezentacji tanecznych biorących udział w Festiwalu nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Radość tancerzy była ogromna, gdyż wszystkie choreografie zostały docenione przez jury i bardzo wysoko nagrodzone. „NOWINKA” zdobyła jedno pierwsze miejsce, aż 4 miejsca drugie oraz dwa miejsca 3.

Poniżej rezultaty:

I miejsce- „DISCO PARTY”- Inne propozycje taneczne 7-11 lat- Skwierzyna

II miejsce- „CZERWONY KAPTUREK”- Inne propozycje taneczne 7-11 lat- Przytoczna

II miejsce- „METAMORFOZA”- Inscenizacja taneczna 7-11 lat – Skwierzyna

III  miejsce- „DŻUNGLA”- Inscenizacja taneczna 7-11 lat – Przytoczna

II miejsce- „BLASK MROKU”- Inscenizacja Taneczna pow. 15 lat- Skwierzyna

II miejsce- „STRZAŁA AMORA”- Taniec współczesny 12-15 lat- Przytoczna

III miejsce- „OMEN”- Inne propozycje pow.15  lat- Skwierzyna/Przytoczna

Tancerze Zespołu „NOWINKA” w Przytocznej składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Panu Bartłomiejowi Kucharykowi oraz Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Panu Piotrowi Barskiemu za wsparcie jakie otrzymują, mając nadzieję, że nagrody zdobywane na Festiwalach to największe podziękowanie za okazaną pomoc.

Dzieci i młodzież tańcząca w Zespole składa również serdeczne podziękowania dla swojej instruktorki Manueli Mamys za wspaniałe przygotowanie ich do festiwalu jak również prezesowi Stowarzyszenia New Dance Przemysławowi Uss oraz rodzicom za pomoc podczas przedsięwzięcia, która przy tak dużej liczbie podopiecznych jest zawsze nieoceniona.

Mamy również nadzieję, że podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca- „Dance- Passion and Life”, który odbędzie się 9 maja w Przytocznej nasi podopieczni również nie zawiodą i zdobędą wysokie lokaty, gdzie zaprezentują łącznie 10 choreografii. Na Festiwalu swoje umiejętności przedstawi 1500 tancerzy w 123 prezentacjach tanecznych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego wspaniałego widowiska tanecznego.