„NOWINKA”- PRZYTOCZNA I SKWIERZYNA NA PODIUM

image_pdfimage_print

W ubiegły weekend prawie cały Zespół Taneczny „NOWINKA” ze Skwierzyny i Przytocznej brał udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca – Sulechów 2013.


W ubiegły weekend prawie cały Zespół Taneczny „NOWINKA” ze Skwierzyny i Przytocznej brał udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca- Sulechów 2013. „NOWINKA” bierze w nim udział od początku jego powstania. W Sulechowie zaprezentowano łącznie 75 układów tanecznych z całej Polski. Sama „NOWINKA” przywiozła na festiwal aż 8 choreografii w różnych kategoriach i stylach tanecznych.

Pierwszą zaprezentowaną przed jury choreografią w kategorii Disco show (7-10 lat) była „NIBYLANDIA” w wykonaniu najmłodszej grupy Zespołu z Przytocznej. Niedługo po niej na parkiet wkroczyli ich starsi koledzy i koleżanki ze średniej grupy z Przytocznej z układem „STUDENTS STYLE” również w kategorii Disco show (11-15 lat). Warto podkreślić, że oba układy prezentowane były po raz pierwszy przed tak szeroką publicznością, gdyż zostały przygotowane specjalnie na ten festiwal. W pierwszej części konkursu zaprezentowała się jeszcze najstarsza grupa Zespołu „NOWINKA” ze Skwierzyny również w nowej choreografii „DANCE REVOLUTION” w kategorii Disco show (pow. 15 lat), która również jest najnowszą choreografią tej grupy.

Następnie do prezentacji przystąpiła najstarsza część Zespołu ze Skwierzyny w choreografii „THE MASK” w kategorii Inne propozycje taneczne (pow. 15 lat)

Po tej części przedsięwzięcia jury udało się na obrady, by zaraz po nich rozpocząć drugą część imprezy.

Tuż po przerwie dalsze zmagania rozpoczęły nasze dwie najmłodsze grupy z Przytocznej i Skwierzyny w kategorii Inscenizacja (7-10 lat). Grupa z Przytocznej zaprezentowała choreografię „KRÓLICZE ZABAWY”, zaś ich rówieśnicy ze Skwierzyny taniec „METAMORFOZA”. Jury było pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych przez naszych najmłodszych tancerzy układów.

Kolejnymi zaprezentowanymi choreografiami przez tancerzy Zespołu „NOWINKA” były układy „U FRYZJERA” w wykonaniu najmłodszych adeptów tańca ze Skwierzyny w kategorii Show dance (7-10 lat). Zaraz po nich w tej samej kategorii ale w innym przedziale wiekowym (11-15 lat) na scenie zaprezentowała się w układzie „KRAINA MAGII” średnia grupa z Przytocznej.

Tuż po zaprezentowaniu się wszystkich 75 układów na festiwalu jury udało się na obrady by podjąć decyzję o przyznaniu poszczególnych miejsc. Obrady były burzliwe i trwały dość długo.

Po raz kolejny tancerze z Przytocznej i Skwierzyny nie zawiedli i znaleźli się na czołowych miejscach na podium. Okazało się, że każda z zaprezentowanych choreografii przygotowanych przez naszą Kierownik i instruktor Zespołu- Manuelę Mamys została doceniona i znalazła się na „pudle”. Wyniki poszczególnych kategorii tanecznych przedstawiają się następująco:

I miejsce- „DANCE REVOLUTIONS”- (grupa starsza- Skwierzyna- pow. 15 lat)

I miejsce- „METAMORFOZA”- (grupa młodsza- Skwierzyna- 7-10 lat)

II miejsce- „KRÓLICZE ZABAWY”- (grupa młodsza- Przytoczna- 7-10 lat)

II miejsce- „KRAINA MAGII”- (grupa średnia- Przytoczna- 11-15 lat)

II miejsce- „U FRYZJERA”- (grupa młodsza- Skwierzyna- 7-10 lat)

II miejsce- „NIBYLANDIA”- (grupa młodsza- Przytoczna- 7-10 lat)

III miejsce- „THE MASK”- (grupa starsza- Skwierzyna- pow. 15 lat)

III miejsce- „STUDENTS STYLE”- (grupa średnia- Przytoczna- 11-15 lat)

Warto podkreślić, że grupy Zespołu „NOWINKA” z Przytocznej trenują i ćwiczą dopiero od września ubiegłego roku. Jak na tak krótki okres czasu dzieci i młodzież zrobiły bardzo duży postęp i jak wskazują końcowe wyniki ich ciężka praca jest doceniana na różnego typu festiwalach krajowych i międzynarodowych. Jak stwierdził wójt Przytocznej kiedy dowiedział się o wynikach- „Jestem dumny z naszej młodzieży i serdecznie im gratuluję”.

Gdy już przyznane zostały wszystkie miejsca jury oznajmiło, kto w tym roku otrzymuje GRAND PRIX festiwalu. Od początku istnienia festiwalu nagroda ta jest przyznawana co roku innemu Zespołowi. Warto podkreślić, że „NOWINKA” jako pierwsza i jedyny Zespół podczas pierwszej edycji przedsięwzięcia otrzymała właśnie GRAND PRIX. W tym roku przyznano trzy nagrody GRAND PRIX i jedna z nich trafiła do naszych przyjaciół z Zielonej Góry- Sportowego Klubu Tanecznego „MEGA DANCE”, którego instruktorem i kierownikiem jest Bartłomiej Kobylański, który wraz z Manuelą Mamys jest autorem układu „THE MASK” starszej grupy ze Skwierzyny.

Tanerze całego Zespołu „NOWINKA” wraz z rodzicami ze Skwierzyny i Przytocznej składają serdeczne podziękowania dla wspaniałej instruktorki- Manueli Mamys, która przygotowała Zespół do udziału w festiwalu. Wszystkie przygotowane przez nią 8 choreografii znalazły się na podium co świadczy o wysokim poziomie i ciężkiej pracy, którą wkłada podczas pracy z młodzieżą z Przytocznej i Skwierzyny.

 

Przemysław Uss

Prezes Stowarzyszenia

„NEW DANCE”