„NOWINKA” ZDOBYWA GRAND PRIX

Nie milkną echa po wspaniałym sobotnim występie Zespołu Tanecznego „NOWINKA” z Przytocznej i Skwierzyny, gdzie wziął udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Tańca- Sulechów 2015.

Tancerze większość dnia spędzili na hali, w której odbywał się Festiwal. Od rana trwały rywalizacje na parkiecie. Impreza została podzielona na dwie części z uwagi na dużą ilość prezentacji tanecznych a było ich 80. Zespół „NOWINKA” zaprezentował łącznie 9 układów tanecznych.

Niektóre z nich debiutowały po raz pierwszy na parkiecie. Jak się później okazało żmudne i pracowite treningi przyniosły efekt. Grupy z Przytocznej i Skwierzyny pokonały wiele zespołów nie tylko z naszego powiatu i województwa ale również z terenu całej Polski. Tuż przed godziną 19:00 nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Jury doceniło wszystkie układy taneczne przygotowane przez Manuelę Mamys przyznając następujące miejsca:

I miejsce- „NA DACHU” (Skwierzyna)

I miejsce- „NEW BaROCK” (Przytoczna)

I miejsce- „W BLASKU PROMINI” (Skwierzyna)

I miejsce- „INWAZJA” (Skwierzyna)

I miejsce- „WE ARE THE CHAMPIONS” (Przytoczna)

II miejsce- „HIPNOZA” (Skwierzyna)

II miejsce- „AVATAR WORLD” (Przytoczna)

II miejsce- „SŁODKA NIESPODZIANKA” (Skwierzyna)

III miejsce- „DŻUNGLA” (Przytoczna)

Ostatnim punktem przedsięwzięcia było przyznanie nagrody GRAND PRIX Festiwalu. Wszyscy byliśmy ciekawi kto w tym roku zdobędzie ten najważniejszy puchar. W „NOWINCE” wybuchła euforia, gdy prowadzący ogłosił, że nagroda GRAND PRIX po raz kolejny wędruje do Zespołu „NOWINKA”.

GRAND PRIX została przyznana za całokształt prezentowanych choreografii. Wszystkie układy przygotowała Kierownik Artystyczny Zespołu- Manuela Mamys. Wszystkie zaprezentowane przez naszych podopiecznych układy zostały nagrodzone przez jury. Z Festiwalu „NOWINKA” wróciła z pięcioma I miejscami, trzema II miejscami i jednym III oraz nagrodą główną GRAND PRIX.

Zespół Taneczny „NOWINKA” wraz z rodzicami dzieci w nim tańczących składa serdeczne podziękowania dla swojej instruktorki Manueli Mamys za wspaniałe przygotowanie Zespołu do udziału w Festiwalu. Podziękowanie kierujemy również w stronę rodziców za nieocenioną jak zawsze pomoc. Nasze sukcesy niebyły możliwe, gdyby nie wkład finansowy Gminy Przytoczna, za które bardzo dziękujemy. Po raz kolejny serdeczne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej Piotra Barskiego za wszelką pomoc jaką otrzymujemy.