„NOWINKA” ZORGANIZUJE DWIE DUŻE IMPREZY TANECZNE

image_pdfimage_print

Zespół Taneczny „NOWINKA” działający w Przytocznej oraz Skwierzynie  zorganizuje dwa duże przedsięwzięcia taneczne. Obecnie ruszyły przygotowania pod względem logistycznym i merytorycznym imprez

 

   Zespół Taneczny „NOWINKA” działający w Przytocznej oraz Skwierzynie  zorganizuje dwa duże przedsięwzięcia taneczne. Obecnie ruszyły przygotowania pod względem logistycznym i merytorycznym imprez. W Przytocznej są odpowiedne warunki do organizacji  takich eventów. Wierzymy, że przy pomocy wójta Bartłomieja Kucharyka oraz dyrektora Domu Kultury Piotra Barskiego uda się dobrze zrealizować cele jakie wspólnie sobie założyliśmy.

   Pierwszą z nich jest organizacja Mistrzostw Polski w Rock ‘n’ roll’u Akrobatycznym, które są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata. „NOWINKA” jest pięciokrotnymi Mistrzami Polski formacji w Rock ‘n’ Roll’u i nasza propozycja przygotowana przez władze Stowarzyszeń przy których działa Zespół przekonała do siebie Zarząd Polskiego Związku Rock ‘n’ Roll’a Akrobatycznego. To właśnie ten fakt przesądził, iż otrzymaliśmy kontrakt na organizację zawodów narodowej federacji Rock ‘n’ Roll’a Akrobatycznego PZRA. Impreza odbędzie się w sobotę- 7 czerwca 2014r. w hali sportowej w Przytocznej. Do gminy zjadą najlepsi tancerze z całej Polski, którzy rywalizować będą o najwyższe laury a będzie ich ponad 350. Eliminacje trwać będą od samego rana.

   Drugim świętem tanecznym będzie zorganizowany po raz pierwszy Ogólnopolski Festiwal Tańca „Dance- Passion and Life”, w którym wezmą udział Zespoły taneczne z terenu całego województwa ale również i kraju. Liczba uczestników jaką przewidują organizatorzy zamknie się w granicach 500 osób. Festiwal odbędzie się na drugi dzień- tuż po Mistrzostwach Polski- 8 czerwca 2014r. Dzięki uprzejmości władz gminy tak wspaniała i prestiżowa impreza może odbywać w Przytocznej. Zmagania taneczne rozpoczną się od godz. 10:00 i potrwają do późnych godzin wieczornych w różnych kategoriach wiekowych oraz tanecznych. Zespoły walczyć również będą o nagrodę główną- puchar Grand Prix Festiwalu, ufundowany przez Wójta Gminy Przytoczna- Bartłomieja Kucharyka oraz czek finansowy ufundowany przez sponsorów.

   Chcielibyśmy aby taniec stał się aktywną formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy Przytoczna. Organizacja takich zawodów daje wielka możliwość promocji gminy w kraju i za granicą. Goszcząc łącznie ponad 850 uczestników oraz wielu działaczy i trenerów będziemy mogli zaprezentować walory turystyczne Przytocznej w środowisku tanecznym oraz zachęcić do organizacji obozów i warsztatów tanecznych na terenie gminy.

   Nasze imprezy oceniać będą licencjonowani międzynarodowi sędziowie z Czech oraz Polski.

   Obecnie przedstawiciele Zespołu starają się o patronaty władz samorządowych jak również poszukują sponsorów, który chcieliby wesprzeć te wspaniałe taneczne święta w naszym Województwie Lubuskim. Wszystkich chętnych i zainteresowanych wsparciem zapraszamy do współpracy.

   Jednocześnie serdecznie zapraszamy do śledzenia bieżącej działalności zespołu na naszej stronie internetowej (www.nowinka.eu) oraz portalu społecznościowym Facebook.

 

 

źródło: Przemysław Uss