ODTWARZANIE ROWÓW MELIORACYJNYCH

image_pdfimage_print

Pracownicy GZKM w Przytocznej przystąpili do odtwarzania  gminnych rowów melioracyjnych.

 

Pracownicy GZKM w Przytocznej przystąpili do odtwarzania  gminnych rowów melioracyjnych.

Niedrożne rowy melioracyjne to zmora niejednego rolnika z naszej gminy. Ich efekt to zalane niemal przez cały rok pola, łąki a nierzadko również prywatne posesje. W ramach środków budżetu gminy na rok 2012 wyasygnowane zostały niewielkie fundusze na powyższe zadanie, jak również na udrożnianie i naprawę przepustów pod drogami gminnymi. Mimo, iż na terenie gminy znajduje się kilkanaście kilometrów rowów to tylko niewielka ich część jest własnością gminy.

Przyczyn takiego stanu rowów jest kilka, a do najczęściej wskazywanych należą wieloletnie zaniedbania. Z poniższych zdjęć wynika, że często my sami odpowiadamy za niedrożność rowów melioracyjnych. Niestety w dalszym ciągu odnajdujemy wyrzucanie przez mieszkańców urządzenia  codziennego użytku (stare opony, pralki, tapczany, drobne śmieci itp.) Dbajmy o środowisko i własne otoczenie.

Serdecznie podziękowania kierujemy do dwóch rolników z miejscowości Rokitno: Pana Andrzeja Dyduły i Pana Wiesława Strzemieckiego za społeczne zaangażowanie w prace.