Ogólnopolski konkurs „Do Hymnu”

image_pdfimage_print

I Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” został rozstrzygnięty. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej znalazła się wśród 12 wyróżnionych  placówek.

25 września 2018 roku Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej przystąpiła do ogólnopolskich eliminacji konkursu DO HYMNU dla szkół podstawowych pod patronatem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Ten prestiżowy konkurs to swoisty sposób uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez chór – liczący 383 uczniów –  Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych. Opiekun konkursu i jednocześnie dyrygent – pan Piotr Barski – wybrał dla naszych uczniów „Rotę” Marii Konopnickiej oraz „Marsz Polonia”. Przesłuchania w naszym województwie oceniało jury w składzie: prof. zw. dr hab. Anna Domańska oraz prof. dr hab. Dariusz Dyczewski. W całej Polsce jury przesłuchało 75000 uczestników w 289 szkołach.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że mimo tak licznej konkurencji znaleźliśmy się wśród
12 wyróżnionych  placówek i otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 5000 zł.

Tak naprawdę słowa zamieszczone w tej krótkiej notatce nie oddają emocji, tremy, wzruszeń, jakie przeżywali nasi uczniowie, przygotowując się do występu i w jego trakcie.
To pierwsze tak duże „muzyczne przedsięwzięcie”, jakie odbyło się w naszej szkole, ale już dziś wiemy, że na pewno nie ostatnie!