ONI TAŃCZĄ DLA WAS

image_pdfimage_print

Zespół Taneczny „NOWINKA” w pierwszej połowie lutego brał udział w głównym castingu do III edycji telewizyjnego show Telewizji Polsat „GOT TO DANCE – TYLKO TANIEC” w Warszawie. 

 

Zespół Taneczny „NOWINKA” w pierwszej połowie lutego brał udział w głównym castingu do III edycji telewizyjnego show Telewizji Polsat „GOT TO DANCE- TYLKO TANIEC” w Warszawie. Aby wziąć udział w castingu zespół musiał przejść przez sito eliminacji. W dniu, w którym zostaliśmy zaproszeni na nagrania prezentowały się głównie formacje. „NOWINKA” zaprezentowała przed jury formację Rock „n” Roll’a Sportowego- choreografię pt. „The Mask”. Spośród tłumu zespołów nasze dziewczęta wyróżniały się żółtymi garniturami, czarnymi krawatami i pomalowanymi na zielono twarzami. Jak zaprezentowała się formacja dowiecie się Państwo już od 1 marca oglądając na antenie Telewizji Polsat popisy naszych tancerek. Zespół „NOWINKA” znalazł się również w spocie reklamowym promującym program, który możemy oglądać prawie codziennie. Jest to świetna reklama miasta i Województwa Lubuskiego, które sfinansowało wyjazd Zespołu. Poniżej zamieszczamy, linki w którym obejrzeć można nagrania do programu, gdzie wypowiadają się nasze tancerki:

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151252010102385&set=vb.241093989297059&type=2&theater

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151233160577385&set=vb.241093989297059&type=2&theater

Na stronie www.nowinka.eu w zakładce galeria można obejrzeć zdjęcia z nagrań do programu.

Do udziału formacji w programie niewątpliwie przyczyniła się Manuela Mamys- wieloletnia instruktor, choreograf i trener Zespołu. Jak twierdzą tancerze Manuela swojej pracy poświęca się całkowicie. Stawia przed sobą jak i Zespołem konkretne cele i dąży do ich realizacji. Jest przy tym osobą wymagającą, co skutkuje wieloma sukcesami na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. Jest również osobą cierpliwą, co przy liczbie 120 podopiecznych jest nie lada wyzwaniem. Tancerze kochają i uwielbiają ją za to, że ma wpływ nie tylko na ich rozwój taneczny, ale także na decyzje jakie podejmują w życiu, próbuje ich wspierać. Każdego tancerza stara się traktować tak samo ponieważ dla niej nie ma podziału na lepszych czy gorszych. Na treningach uczy podopiecznych pokazując, że taniec to świetna zabawa i dużo pozytywnej energii, dzięki której zapominają o swoich problemach, swoich słabościach. Wszyscy tancerze jednogłośnie potwierdzają, że nie tańczą tylko dla siebie ale przede wszystkim dla publiczności, której chcą zaprezentować swoje umiejętności taneczne i akrobatyczne.

Za swój ogromny wkład w życie zespołu Manuela Mamys otrzymała nagrodę lubuskich mediów w konkursie „Ale sztuka! 2012”. Kapituła składająca się z lubuskich redakcji: Gazety Wyborczej, Radia Zachód i TVP Gorzów postanowiła docenić pracę i wysiłek na rzecz młodzieży w Skwierzynie i Przytocznej. Wyróznienie osobiście wręczył Dyrektor TVP Gorzów- p. Artur Gurec. Manuela Mamys otrzymała również List Gratulacyjny od Marszałek Województwa Lubuskiego- p. Elżbiety Polak za wkład włozony w edukacje i rozwój młodzieży. Jest to niewątpliwie zasłużone wyróżnienie dla naszej instruktorki oraz całego Zespołu „NOWINKA” za promocję Województwa Lubuskiego w kraju i zagranicą. Poniżej zamieszczamy reportaż z materiałem filmowym, gdzie udział biorą tancerze z Przytocznej i Skwierzyny:

http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/kultura-rozrywka-i-religia/telepopoludnie/wideo/01022013-ale-sztuka-cz-1/9953129

Przypominamy, że Manuela Mamys walczy o tytuł Lubuszanina roku 2012 w plebiscycie „Gazety Lubuskiej”, co również jest ogromnym wyróżnieniem i wyrazem uznania za pracę jaką wykonuje. Dzięki głosom czytelników, tancerzy Zespołu jak i ich rodziców oraz mieszkańcom powiatu międzyrzeckiego otrzymała wyróżnienie w powiecie i zakwalifikowała się do ostatniego już etapu wojewódzkiego. Stowarzyszenia „NOWINKA” oraz „NEW DANCE” wraz z całym Zespołem Tanecznym „NOWINKA” zwracają się z prośbą o poparcie kandydatury instruktorki.

Aby zagłosować na Manuelę Mamys należy wysłać SMS na numer 72466 o treści lubuszanin.25 Konkurs trwa do 28 lutego 2013r. do godz. 23:59. Koszt sms-a 2,46 zł z VAT. Można wysyłać kilka sms’ów. Więcej informacji nt. osiągnięć Manueli Mamys na stronie www.nowinka.eu