ORGANIZACYJNY SUKCES!!!

image_pdfimage_print

W dniu 7 czerwca w Hali Sportowej przy Gimnazjum w Przytocznej odbywały się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w Rock ‘n’ Roll’u Akrobatycznym. 

ORGANIZACYJNY SUKCES ZESPOŁU 
STOWARZYSZENIA „NEW DANCE”

GMINNEGO OŚRODKA KULTURY ORAZ GMINY PRZYTOCZNA

 

   W dniu 7 czerwca w Hali Sportowej przy Gimnazjum w Przytocznej odbywały się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w Rock ‘n’ Roll’u Akrobatycznym. Przygotowania do Mistrzostw zaczęły się już w styczniu kiedy to przedstawiciele Narodowej Federacji Polskiego Związku Rock ‘n’ Roll’a Akrobatycznego przyjechali do Przytocznej aby sprawdzić czy w gminie są odpowiednie warunki do organizacji tego typu przedsięwzięcia. Jak się później okazało Zespół Taneczny „NOWINKA” otrzymał zgodę i rekomendację na tą ogólnopolską imprezę.

   Stowarzyszenie „NEW DANCE”, przy którym działa Zespół rozpoczął starania o patronaty nad Mistrzostwami. Zyskały one w oczach władz lokalnych oraz mediów wielkie uznanie oraz wsparcie. Dzięki temu organizatorzy mogli poszczycić się zdobytymi patronatami honorowymi:

– Wojewody Lubuskiego

– Marszałka Województwa Lubuskiego

– Lubuskiego Kuratora Oświaty

– Wójta Gminy Przytoczna

Przyznane zostały również patronaty medialne następujących instytucji:

– TVP Gorzów Wielkopolski

– Gazeta Lubuska

– Radio Zachód

– Radio Plus

   Poprzez patronów mogliśmy promować na antenach ogólnopolskich nasze wydarzenie oraz gminę Przytoczna, która została przedstawiona jako przyjazne miejsce do promowania kultury i wspierania uzdolnionych dzieci i młodzieży.

   Zawody zostały rozegrane na dwóch poziomach. Krajowym i międzynarodowym z uwagi na przyjazd uczestników z Czech. Dzięki temu impreza otrzymała rangę międzynarodową. Przedsięwzięcie sędziowało międzynarodowe jury składające się z wybitnych trenerów i choreografów w tej dziedzinie tańca. Od wczesnych godzin porannych rozpoczęto eliminacje zaś finały odbyły się o godz. 18:00.

   Organizatorem przedsięwzięcia byli: Gmina Przytoczna, Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej, Zespół Taneczny „NOWINKA” ze Skwierzyny oraz Przytocznej oraz Stowarzyszenie „NEW DANCE”.

   Przedstawiciele Zespołu „NOWINKA” oraz Stowarzyszenia „NEW DANCE” składają serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji przedsięwzięcia. Nie sposób wyrazić słowami ogromu pracy i nakładów energii jakie otrzymaliśmy ze strony wójta Przytocznej Pana Bartłomieja Kucharyka oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Piotra Barskiego. Również należy wspomnieć o ludziach dobrej woli, którzy zaangażowali się w pomoc przy Mistrzostwach Polski. Bez tych osób nasze przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć. Dlatego mamy niewątpliwą nadzieję, że radość i słowa uznania od uczestników są największym podziękowaniem za okazaną pomoc.

Zdjęcia z przedsięwzięcia można obejrzeć na stronie www.nowinka.eu oraz www.przytoczna.naszgok.pl

https://www.facebook.com/photo.php?v=868850023143123&set=vb.224627410898724&type=2&theater

Prezes Stowarzyszenia „NEW DANCE”

Przemysław Uss

foto: Piotr Jeske