OSTATNI AKCENT …

image_pdfimage_print

 

Niecierpliwe głosy, nerwowe ruchy na korytarzach, odświętnie ubrani uczniowie. To może oznaczać tylko jedno – zakończenie roku szkolnego!

 


   Niecierpliwe głosy, nerwowe ruchy na korytarzach, odświętnie ubrani uczniowie. To może oznaczać tylko jedno – zakończenie roku szkolnego!

   Zanim zebraliśmy się przed szkołą na uroczystym apelu, poszliśmy do kościoła, by podziękować Bogu za ten miniony czas, przeprosić, że nie zawsze wszystko było w porządku oraz prosić Go o to, byśmy umieli dostrzegać Jego obecność w czasie wakacji i przyszłym roku szkolnym.

   Odpoczynek to wbrew pozorom nie jest łatwa sprawa. Zdawali sobie z tego sprawę wszyscy, którzy zabierali głos podczas apelu. Przemawiający życzyli uczniom i nauczycielom prawdziwego wypoczynku. Takiego, co naprawdę pozwala regenerować siły i wracać do pracy z nowym zapałem i entuzjazmem.

   Zakończenie roku zawsze jest okazją do tego, by podziękować wszystkim, którzy sprawili, że życie w szkole jest coraz piękniejsze, weselsze, bogatsze i wygodniejsze. Chodzi nie tylko o nauczycieli i uczniów, ale także Rodziców i Sponsorów. Bez nich na pewno nie udałoby się przeprowadzić wielu podjętych w tym roku szkolnym inicjatyw: wycieczek, imprez, uroczystości, remontów… Ta lista mogłaby być jeszcze bardzo długa. Przyjaciele naszej szkoły ciągle udowadniają, że bezinteresowna pomoc ma swoje miejsce nie tylko w słowniku, ale również w praktyce codziennego życia.

   Każdy rok jest inny. Uczymy się nowych rzeczy, poznajemy wspaniałych przyjaciół, gromadzimy wyjątkowe wspomnienia. Spoglądajmy na miniony czas z wdzięcznością i radością. Odpocznijmy i wracajmy, by znów otworzyć sobie drzwi do tego, co jeszcze nie jest nam znane… a może okazać się wyjątkowe.

Do zobaczenia za dwa miesiące! 

Renata Pałka

źródło: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej