OSTATNI TYDZIEŃ ZGŁOSZEŃ!

image_pdfimage_print

Tuwimowskie konkursy Fundacji Czas Dzieci

 

 Z racji ogromnego zainteresowania jubileuszowymi konkursami, organizowanymi przez Fundację Czas Dzieci, informujemy, że wielkimi krokami zbliża się ostateczny termin zgłoszeń. Wszystkich sympatyków poezji Tuwima, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z tą wyjątkową inicjatywą, gorąco zachęcamy do wzięcia w niej udziału i przyczynienia się do popularyzacji twórczości poety.

Z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin Juliana Tuwima oraz obchodzonego właśnie Roku Tuwimowskiego, Fundacja Czas Dzieci organizuje dwa jubileuszowe konkursy, mające na celu ożywianie pamięci o poecie wśród młodszych i starszych czytelników.

Konkurs na rodzinne słuchowisko jest przeznaczony dla rodzin, które lubią kreatywne zabawy językowe i nie boją się nowych wyzwań. Waszym zadaniem będzie nagranie własnej interpretacji ulubionego utworu Tuwima, obejmującej nie tylko słowa wiersza, ale również wszystkie możliwe dźwięki, odgłosy i instrumenty, które przyjdą Wam na myśl. Najciekawsze słuchowiska otrzymają nie tylko nagrody rzeczowe, ale zostaną też opublikowane na stronie organizatora oraz wyemitowane w rozgłośniach radiowych! Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie:

http://tuwim.czasdzieci.pl/konkursy/id,18-konkurs_rodzinne_sluchowisko.html

 

Do wzięcia udziału w konkursie „Urodzinowa Pocztówka dla Tuwima” zachęcamy dzieci w wieku 4 – 14 lat. Ich zadaniem będzie wykonanie ilustrowanej bądź wierszowanej kartki z życzeniami urodzinowymi dla poety. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe, najpiękniejsze pocztówki zostaną nagrodzone atrakcyjnymi zestawami książkowymi. Dodatkowe informacje na temat konkursu uzyskają Państwo na stronie:

http://tuwim.czasdzieci.pl/konkursy/id,14-urodzinowa_pocztowka_tuwima.html

   Konkursy są częścią ogólnopolskiego projektu Fundacji: „Lokomotywa wciąż ma parę!”, który ma na celu popularyzację twórczości poety wśród małych i nieco większych czytelników, dzięki nowatorskim działaniom animacyjnym i nowoczesnym metodom promocji. Organizatorzy chcą wyjść z poezją Tuwima w przestrzeń miasta i pokazać, że miejscem literatury jest nie tylko szkolna ława czy biblioteka. W ramach projektu organizowane są także urodzinowe happeningi oraz konferencja naukowa.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie projektu:

http://tuwim.czasdzieci.pl/

Dodatkowych informacji udziela:

Dawid Wołowicz

dawid.wolowicz@fundacja.czasdzieci.pl

605 540 188

Fundacja Czas Dzieci powstała na początku 2012 roku z inicjatywy pracowników i kilku przyjaciół Portalu CzasDzieci.pl. Dzięki pracy w Portalu, już od przeszło sześciu lat mamy stały kontakt z rodzicami z całej Polski. Początkowo byli to rodzice z największych metropolii, jednak w miarę upływu czasu i w miarę rozrastania się treści na naszych stronach zaczęły nas odwiedzać osoby spoza miast, w których informujemy o aktualnych wydarzeniach dla dzieci. Obecnie Portal odwiedzają rodzice z obszaru całej Polski, także z małych miast i wsi. Od kilku już lat dostajemy listy od rodziców z propozycjami pomocy dzieciom poprzez Portal, z prośbą o pomoc materialną dla ubogich placówek kulturalnych i oświatowych z terenów wiejskich lub z małych miast, o pomoc organizacyjną przy imprezach czy po prostu z prośbą o radę. Zawsze odpowiadaliśmy na każde listy i staraliśmy się pomagać wedle naszych możliwości, jednak mamy świadomość, że pomagamy tylko doraźnie, a trzeba czegoś więcej. I jesteśmy przekonani, że można więcej! Dlatego właśnie powstała Fundacja Czas Dzieci – nie chcemy już tylko doraźnie pomagać, ale pragniemy na dłużej, mocniej wejść w środowiska, gdzie możemy pomóc i wywołać trwałe zmiany na lepsze.

Mamy doświadczony zespół, ludzi pełnych pasji, pomysłów i chętnych do zmieniania świata na lepsze – przynajmniej kawałka. A teraz mamy nareszcie Fundację, dzięki której możemy realizować projekty i w znaczący sposób poszerzać nasze prospołeczne działania.

Grupa, która w szczególny sposób jest nam bliska to dzieci i rodzice – do niech będziemy kierować nasze akcje i im będziemy służyć. Dodatkowo pragniemy rozszerzyć nasze dotychczasowe działania również na środowiska, w których dzieci mają dużo mniejsze możliwości rozwijania swoich talentów, pasji, rozbudzania nowych zainteresowań niż dzieci mieszkające w centrach dużych miast. Naszą misją jest pokazać dzieciom i rodzicom, że bez względu na okoliczności – zawsze MOŻNA WIĘCEJ ponad szarą przeciętność.