„PEJZAŻ LUBUSKI ZNAD OBRY I BOBRU”

image_pdfimage_print

Dyrektor Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej zaprasza miłośników sztuki i przyrody na wernisaż wystawy Pani Anny Gapińskiej – Myszkiewicz „Pejzaż lubuski znad Obry i Bobru”.

 Dyrektor Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, Andrzej Kirmiel, zaprasza miłośników sztuki i przyrody na wernisaż wystawy Pani Anny Gapińskiej-Myszkiewicz „Pejzaż lubuski znad Obry i Bobru” w dniu 16.11.2012 r. o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Podzamcze 2. Na otwarciu będą mieli Państwo po raz pierwszy w Naszym Muzeum możliwość odbierania sztuki trzeba zmysłami – wzrokiem, słuchem i węchem. Autorzy wystawy zadbają o odpowiednią oprawę wizualną i dźwiękową, aby przenieść wrażenia jakie towarzyszą nam podczas spacerów po lesie, do sali muzealnej.

Z pewnością ta wyjątkowa wystawa będzie dla każdego niezapomnianym przeżyciem.

Anna Gapińska-Myszkiewicz studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego uzyskała w 1965 roku. W latach 1965-1967 pracowała jako nauczycielka wychowania plastycznego w Liceum dla Wychowawczyń Przedszkoli w Pile. Od 1967 roku mieszka w Zielonej Górze zajmując się głównie malarstwem, rysunkiem i plastyką użytkową. Artystka ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą m.in. w Bruskeli i Frankfurcie.

Obszarem malarskich fascynacji Anny Gapińskiej-Myszkiewicz jest szeroko pojęta natura. Głębokie jej odczuwanie towarzyszy malarce przez całe artystyczne życie i nadaje kierunek twórczości. Cykl „Pejzaż lubuski znad Odry i Bobru” pozbawiony jest obecność człowieka, a także jego śladów. Nadrzeczny pejzaż w najczystszej, naturalnej postaci, potraktowane zostało przez autorkę jako samodzielny temat. Pejzaże zielonogórskiej artystki cechuje wysmakowane wyczucie koloru. Świadomie rezygnuje z soczystych, intensywnych barw, wycisza paletę swoich obrazów, wydobywając kolorystyczne niuanse z wąskiej gamy barw pokrewnych.