SZEŚCIOLATEK W PRZYJAZNEJ SZKOLE

image_pdfimage_print

Pięciolatki z „Kasztanowej Krainy” odwiedziły Szkołę Podstawową w Przytocznej.

 

W dniach 8 i 11 lutego pięciolatki z Kasztanowej Krainy w Przytocznej wraz z wychowawczyniami: p. Haliną Hibner i p. Pauliną Głuszyk-Mokrzycką odwiedziły Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej. Dzieci oglądały klasopracownie i rozmawiały z pierwszoklasistami oraz z ich wychowawczyniami p. Elżbietą Kortylą i p. Anną Materna o nauce w szkole.

W piątek dzieci z Przedszkola uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Razem z koleżankami i kolegami z klasy I a i I b malowały farbami temperowymi swoją ulubioną zabawkę. Okazało się, że chłopcy  najczęściej lubią się  bawić  samochodami i samolotami. Natomiast dziewczynki uwielbiają lalki, misie i kolorowe piłki. Wszyscy bardzo się starali i prace wykonali na szóstkę.

Poniedziałkowe zajęcia matematyczne okazały się też bardzo ciekawe i miłe. Pierwszoklasiści wraz z przedszkolakami układali i przeliczali patyczki, bawili się figurami geometrycznymi, rozwiązywali i układali zadania tekstowe. Uczniowie chętnie pomagali swoim młodszym kolegom w wykonywaniu zadań.

Po zakończonych zajęciach pięciolatki otrzymały słodkie upominki. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się wspólne zajęcia.

źródło: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej