„PIERWSZAKI” Z WIERZBNA JUŻ ŚLUBOWAŁY

image_pdfimage_print

21 uczniów z pierwszej klasy SP im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie 29 pażdziernika złożyło uroczyste ślubowanie.

 

   21 uczniów z pierwszej klasy SP im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie 29 pażdziernika złożyło uroczyste ślubowanie. Odbyło się pasowanie na ucznia. Teraz są pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. 

   Uczniowie elegancko ubrani prezentowali się bardzo wytwornie. Wiedzieli, że to bardzo ważna chwila w ich życiu. Niecodziennie zostaje się przecież uczniem!

   Pierwszoklasiści na początku uroczystości wystąpili w części artystycznej, do której przygotowywali się pod opieką wychowawczyni Pani Anny Zaborskiej. Zaprezentowali swoje umiejętności w recytacji, piosence i tańcu. Następnie w obecności Pana Wójta Bartłomieja Kucharyka, Pani Dyrektor Katarzyny Śmigiel, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z klas II i III złożyli przed pocztem sztandardowym uroczyste ślubowanie.

   Dyrektor Szkoły Pani Katarzyna Śmigiel złożyła pierwszoklasistom życzenia i oficjalnie przyjęła ich do grona uczniów szkoły. Pasowanie wielkim piórem dopełniło ceremonii. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki od zebranych gości oraz słodkie niespodzianki od rodziców. Po części oficjalnej w sali lekcyjnej rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. 

   Ten dzień zapisze się w pamięci nowo przyjętych uczniów naszej szkoły. 

 

Anna Zaborska