Plener Rzeźbiarski Rokitno 2012

image_pdfimage_print

 Już po raz IV na terenie naszej gminy odbywa się Plener Rzeźbiarski.

Już po raz IV na terenie naszej gminy odbywa się Plener Rzeźbiarski. Wcześniejsze trzy odbyły się w Przytocznej, a ich efekt możemy podziwiać do dnia dzisiejszego, chociażby w parku. Pamiętając o tym, że Gmina Przytoczna to nie tylko miejscowość Przytoczna, organizatorzy postanowili, aby w kolejnych latach, miejscem twórczości artystycznej były poszczególne sołectwa. Zaczynamy od Rokitna gdzie czterech rzeźbiarzy: Jerzy Kopeć (Przytoczna), Hadzicki Grzegorz  (Świdnica), Tadeusz Bardelas (Rusinów), Henryk Grudzień (Strzelce Krajeńskie), do soboty swoją pracą, upiększać będą miejscowość Rokitno. Wszystkich Państwa zapraszamy nie tylko do oglądania naszych fotorelacji, ale również do aktywnego włączenia się w to ważne wydarzenie. Możemy zdradzić, że za rok spotkamy się w Lubikowie.

fot. ks. Marcin Kliszcz