POCZYTAJ MI SZÓSTOKLASISTO

image_pdfimage_print

Dzięki Pani Dorocie Kmieciak i uczniom klasy VI b do przedszkola w Przytocznej zawitali bohaterowie znanych i mniej znanych bajek oraz wierszy

 

Dzięki Pani Dorocie Kmieciak i uczniom klasy VI b do przedszkola w Przytocznej zawitali bohaterowie znanych i mniej znanych bajek oraz wierszy.

   Przedszkolaki to bardzo wymagający słuchacze. Trzeba wysilić wszystkie siły, by skupić ich uwagę. Na szczęście udało się tego dokonać ich starszym koleżankom. Odpowiednio modulując głosem zainteresowały maluchów treścią wybranych przez siebie bajek. Wcześniej wspólnie czytały je na dodatkowych zajęciach z języka polskiego, by jak najlepiej przygotować się do spotkania z najmłodszymi.

   Dzieciaki słuchały historii o skaczącej piłce, przyjaznym osiołku, rozkosznym Bambo. Razem z Olą i Jackiem spały w namiocie. Wyobrażały sobie też, że wychodzą na spacer z psem i idą na przyjęcie.

   Każdy przedszkolak otrzymał w prezencie ciekawą kolorowankę, która była związana z treścią czytanych bajek. Dzięki temu dzieci będą mogły trochę dłużej zatrzymać w pamięci wizytę starszych koleżanek.

   Kolejny raz mogliśmy przekonać się, że najlepiej jest, kiedy możemy uczyć się od siebie wzajemnie. Nasi uczniowie mieli okazję doświadczyć, że bycie po drugiej stronie biurka nie jest wcale takie łatwe. Wiele radości przyniosło im również wspominanie czasów, kiedy sami byli wśród uczniów przedszkola. Z zainteresowaniem oglądali zdjęcia wiszące na korytarzu i opowiadali sobie historie z przeszłości. Przedszkolaki jeszcze chętniej słuchały bajek, kiedy czytali je niecodzienni goście.

   Inicjatywa pani Doroty Kmieciak była więc znakomitym pomysłem. Oby w przyszłości takich spotkań odbywało się jeszcze więcej.

Renata Pałka


 

źródło: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej