PODZIĘKOWANIA Z WUSTERHAUSEN

image_pdfimage_print

Podziękowania dla mieszkańców Przytocznej za prezenty otrzymane podczas wizyty przedstawicieli władz z niemieckiej gminy Wusterhausen. 

 

W piątek 30 sierpnia br. odwiedzili naszą gminę delegaci z niemieckiej gminy Wusterhausen. O przebiegu tej wizyty informowaliśmy Państwa na łamach niniejszej strony internetowej (dla przypomnienia artukuł można znaleźć tutaj).

Nasi goście również podzielili się wrażeniami z podróży z mieszkańcami swojej gminy. Podkreślili, że Przytoczna i okolice to region doskonale znany z dzieciństwa dla wielu osób z Wusterhausen. Gminy są do siebie podobne pod względem ilości mieszkańców i między innymi dlatego poczyniono starania o współpracy partnerskiej. Burmistrz Roman Blank poinformował o zamiarze organizacji wymiany uczniów i młodzieży szkolnej.

Delegaci pochwalili się otrzymanymi prezentami, tj. rzeźbami i pomidorami, podkreślając, że Przytoczna z „pomidora” słynie.

Prezenty trafiły w ręce najmłodszych mieszkańców gminy Wusterhausen. Przedszkolaki podziękowały społeczności Przytocznej na łamach gminnego portalu, zamieszczając następujące zdjęcia:

Oryginalne podziękowania: http://www.wusterhausen.de/news/1/211522/nachrichten/kinder_sagen_danke.html

Relacja z wiztyty: http://www.wusterhausen.de/news/5/211356/wirtschaft/erste_reise_nach_przytoczna_.html