POLSKO – NIEMIECKI FESTIWAL TAŃCA „DANCE PASSION AND LIFE”

image_pdfimage_print

W dniu 13 maja w Przytocznej odbywał się Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life”. Hala sportowa przy Gimnazjum pękała w szwach, królowała muzyka taniec i zabawa.

TANECZNA LAWINA UŚMIECHU I ZABAWY W PRZYTOCZNEJ

POLSKO – NIEMIECKI  FESTIWAL TAŃCA „DANCE PASSION AND LIFE”

W dniu 13 maja w Przytocznej odbywał się Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life”. Hala sportowa przy Gimnazjum pękała w szwach, królowała muzyka taniec i zabawa. Przytoczna gościła ponad 1600 tancerzy, którzy zaprezentowali się w 126 prezentacjach tanecznych. Dzięki temu Gmina Przytoczna stała się prawdziwą stolicą tańca. 

Była to wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na  Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life” zjechały Zespoły Taneczne z całego kraju. Impreza rozpoczęła się o godz. 09:30 i trwała do późnych godzin wieczornych. Zespoły rywalizowały w 7 kategoriach tanecznych w 5 grupach wiekowych. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE” oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej włożyli wiele wysiłku aby przedsięwzięcie zyskało wysoką rangę nie tylko na parkiecie ale również od strony organizacyjnej. Profesjonalne jury w składzie Artur Niezgoda – przewodniczący , Anna Beker oraz znane z telewizyjnych programów gwiazdy taneczne Anna Głogowska oraz Tomasz Barański oceniło łącznie 126 prezentacji tanecznych podkreślając bardzo wysoki poziom artystyczny imprezy. Dla najlepszych przyznane zostały puchary i wyróżnienia oraz Nagroda Grand Prix ufundowana przez wójta Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka.

Swoimi patronatami imprezę objęli: Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, Lubuski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Międzyrzeckiego oraz Wójt Gminy Przytoczna. Duży zasięg medialny zapewniony został przez TVP Gorzów Wielkopolski, Gazetę Lubuską, Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, Radio Zachód oraz Radio Plus.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zespół Taneczny „NOWINKA”, Stowarzyszenie „NEW DANCE”, Gmina Przytoczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej.

Do dziś organizatorzy otrzymują miłe słowa i podziękowania od uczestników Festiwalu za przyjazną atmosferę oraz nienaganną organizację przedsięwzięcia i zapowiadają udział w kolejnych edycjach. Nie obyło by się to wszystko, gdyby nie ogromna pomoc i wsparcie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Piotra Barskiego jak również rodziców dzieci tańczących w zespole „NOWINKA”  którzy spisali się na medal.

Dziękujemy również wójtowi Gminy Przytoczna Panu Bartłomiejowi Kucharykowi , Radym Gminy Przytoczna oraz wszystkim przyjaciołom za wsparcie jakie otrzymujemy.

Zespół Taneczny „NOWINKA” z Przytocznej i Skwierzyny zaprezentował na Festiwalu łącznie 12 choreografii, które przygotowała ich instruktorka Manuela Mamys zdobywając dziewięć I miejsc, dwa II miejsce oraz jedno wyróżnienie. Jest to niewątpliwie wspaniały sukces naszych tancerzy w różnych stylach i kategoriach wiekowych. Miło nam iż mogliśmy kolejny raz godnie reprezentować Gminę Przytoczna.