POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANE MŁODZIEŻY-HERINGSDORF 2014

image_pdfimage_print

W dniach od 30 czerwca do 04 lipca 2014r. tym razem  w Niemczech w miejscowości nadmorskiej  Heringsdorf spotkali się uczniowie szkół partnerskich – szkoły podstawowej im. M. Konopnickiej w Wierzbnie i Grundschule Bertolt Brecht w Buckow. 

 

     W dniach od 30 czerwca do 04 lipca 2014r. tym razem  w Niemczech w miejscowości nadmorskiej  Heringsdorf spotkali się uczniowie szkół partnerskich -szkoły podstawowej im. M. Konopnickiej w Wierzbnie i Grundschule Bertolt Brecht w Buckow. Przez pięć dni dzieci mogły wspólnie wypoczywać, bawić się i uczyć.  W tym roku pogoda nam dopisała. Było słonecznie i ciepło. W trakcie zabaw na plaży, w czasie gry w piłkę oraz morskich kąpieli  dzieci miały wiele okazji do nawiązania przyjaźni. Duże wrażenie na wszystkich zrobiła wycieczka do miejscowości Penemunde, gdzie odwiedziliśmy muzeum techniki, w którym uczniowie własnoręcznie mogli się przekonać o sile nauki. Dodatkowo zwiedziliśmy także okręt podwodny  w formie muzeum. Kolejną niespodzianką był park linowy, w którym dzieci musiały się wykazać dużą sprawnością fizyczną i niemałą odwagą. Każdy  kolejny dzień przynosił wiele radości. Ostatniego  dnia wybraliśmy się w podróż morską promem  z Ahlbeck do Świnoujścia. Powrót ze Świnoujścia odbyliśmy pieszo najpięknięjszą promenadą, łączącą obydwa kraje.

Projekt współfinansowany  jest ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w ramach Euroregionu „Pro Europa  Viadrina’’.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie