POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANE MŁODZIEŻY-LUBNIEWICE 2013

image_pdfimage_print

W dniach od 10 do 14 czerwca 2013r. w Lubniewicach spotkali się uczniowie szkół partnerskich – Szkoły podstawowej im.M.Konopnickiej w Wierzbnie i Grundschule Bertolt Brecht w Buckow. 

 

  W dniach od 10 do 14 czerwca 2013r. w Lubniewicach spotkali się uczniowie szkół partnerskich- Szkoły podstawowej im.M.Konopnickiej w Wierzbnie i Grundschule Bertolt Brecht w Buckow. Przez pięć dni dzieci z mogły wspólnie wypoczywać, bawić się i uczyć. 

  Duże wrażenie na wszystkich zrobiły podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i przejażdżka pojazdem opancerzonym. Jedno popołudnie poświecone było nowatorskiej metodzie nauczania –Pedagogice w dzikiej przyrodzie. W Gorzowie uczestnicy spotkania mogli podziwiać widok miasta z platformy widokowej na wieży Katedry i zapoznać się z historią tego miejsca, w którym splatały się wydarzenia z historii Polski i Niemiec.  W tym roku bardzo dopisała pogoda. Było słonecznie i ciepło. W trakcie zabaw na plaży i nauki jazdy konnej, w czasie gry w piłkę dzieci miały wiele okazji do kontaktów indywidualnych. Na zakończenie spotkaliśmy się na kolacji przy ognisku, aby podsumować nasze działania. W swobodnej atmosferze, wszyscy mogli powiedzieć co im się podobało, a co nie. Po podsumowaniu każdy uczestnik spotkania otrzymał okolicznościowy kubek  z nadrukiem.

Projekt współfinansowany jest ze środków

Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej  

Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013,

Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu

„Pro Europa Viadrina” oraz budżetu państwa.

                                                                                                                                                                                                                                      

źródło: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie